Siseminister Mart Helme soovib kõigile omavalitsustele kriisideks valmisoleku nõude seada

Eesti,
©Uued Uudised
Siseminister Mart Helme.

Siseminister Mart Helme tegi neljapäeval peetud valitsuse istungil ettepaneku laiendada kohalike omavalitsuste kriisideks valmisoleku nõuet kõikidele omavalitsustele.

Samuti on eesmärk anda omavalitsustele suuremad õigused, et kaasata senisest enam valmisoleku tagamisse kohalikke teenuseid pakkuvaid ettevõtteid. Kabinetiistungil vaadati ka üle, kuidas on korraldatud hädaolukordade ohjamine piirkondlikul tasandil.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Piirkondlikult juhib sõltuvalt hädaolukorrast selle lahendamist vabariigi valitsuse määrusega nimetatud asutus. Näiteks tormiolukorra lahendamist juhib päästeamet kaasates sideteenuste, elektriteenuste ja kütuse eest vastutavaid asutusi. Tervishoidu puudutavat sündmust lahendab terviseamet kaasates vajadusel politsei- ja piirivalveametit, päästeametit ja piirkondlikke omavalitsusi. Küberintsidentide puhul lahendab sündmust Riigi Infosüsteemi Amet partnereid kaasates ja nii edasi,“ rääkis Mart Helme.

Praeguse seaduse järgi ei ole kõigile omavalitsustele pandud kohustust valmistuda enda korraldatavate teenuste katkestusteks ning olla valmis selliseid sündmuseid lahendama. Tänane hädaolukorra seadus paneb rohkem kohustusi suurematele, enam kui 10 000 elanikuga omavalitsustele. Siseministri ettepaneku kohaselt võiksid kõik omavalitsused valmistuda paremini mistahes põhjustel tekkida võivateks hädaolukordadeks.
Samuti peaksid kõik omavalitsused hoolitsema samadel alustel kohalike teede, vee ja kanalisatsiooni ning kaugkütte eest. „Omavalitsus saab senisest paremini valmistuda enda ülesannete piires hoolekandeteenuse ja vältimatu sotsiaalabi jätkamiseks. Selleks peaks omavalitsustel olema võimalus ka kehtestada neile toimepidevuse nõudeid,“ märkis Helme.

Kohalike omavalitsuste nõustamise ja koolitamisega kriisideks valmistumisel tegeleb päästeamet. Iga omavalitsus vastutab oma ülesannete eest hädaolukorras. Kavandatavad muudatused arutatakse omavalitsustega täpsemalt läbi ja omavalitsustele tagatakse siseministeeriumi ja päästeameti poolt vajalik nõu ja abi.

Eestis on 79 omavalitsust, millest enam kui 10 000 inimest elab 33-s omavalitsuses. (Siseministeerium-BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused