Siseminister: Schengeni piirieeskirju pole rikutud

Eesti,
©Uued Uudised
Liberaalide valitsemise aegu on Vene piir “avatuks” muutumas. Pilt on illustratiivne.

Euroopa Komisjon avalikustas reedel seisukoha Eesti vastu algatatud rikkumismenetluse kohta, mis käsitleb Eestis asuva Euroopa Liidu välispiiri ületuse ootejärjekorras koha broneerimise ja ooteala kasutamise eest tasu võtmist, kuid Eesti senine seisukoht on olnud, et Eesti pole Schengeni piirieeskirju rikkunud.

“Tegemist on mitu aastat kestnud teemaga, kus Eesti ja Euroopa Komisjoni arvamused on lahku läinud. Eesti on olnud seisukohal, et maanteepiiripunktidesse sõidukite sisenemise ja piiriületuse ootejärjekorra korraldamine ja ooteala pidamine ning nende teenuste eest tasu võtmine on liikluskorralduslikud transpordi valdkonna meetmed. Need ei ole seotud kontrolliga piiril ning patrull- ja vaatlustegevusega. Seega ei kuulu Eesti kehtestatud kord ja meetmed Schengeni piirieeskirjade reguleerimisalasse ega saa olla nende eeskirjadega vastuolus,” selgitas siseminister Mart Helme.

Alates 2011. aasta augustist kehtib Eestis välispiiri maismaapiiripunktide ületamisel kord, et ootejärjekorras koha broneerimise ja ooteala kasutamise eest tuleb maksta tasu.

Siseministeerium tutvub Euroopa Komisjoni poolt saadetud kirjaga, et kujundada lähikuudel selle kohta seisukoht. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused