Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Siseministril on miilitsa reaktsioonikiirus – Tõnis Mägi maikuine jutt jõudis pärale augustis

24.08.2021
Siseminister Kristian Jaani.
© UU

Omaaegse miilitsa kohta on ohtralt anekdoote – kasvõi sellest, kuidas nad ei osanud kirjutada protokolli sõna “konservatoorium” ja lohistasid seetõttu sealt leitud laiba kino taha. Miilitsa mõistus tundub olevat ka siseminister Kristian Jaanil, kes võtab sõna mitme kuu tagusel teemal.

Delfi kirjutab, et maikuine intervjuu, kus Tõnis Mägi avaldas muu hulgas kahetsust koroonavastaselt protestilt puudumise suhtes, on püüdnud siseminister Kristian Jaani tähelepanu. “Siseminister Jaani pole Tõnis Mägi kevadise sõnavõtuga rahul: politseivägivalla esitlemine Eesti murekohana pole okei.

Siseminister Kristian Jaani luges samuti seda postitust ning andis sotsiaalmeedia vahendusel mõista, et vähemalt osa Mägi väidetust ei pea tema silmis kuidagi paika, jätkab Delfi.

Pole teada, kes siseministri pikkade juhtmete peal tammub, kas isake Keskerakond või kogu valitsus, aga reageerimisaeg tundub ehtmiilitsalikult liiga pikk olevat.

Või nagu ütleb Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison: “Meil on põnev siseminister – reageerib mai kuus antud intervjuule augusti lõpus. Kes pole uudistest lugenud, siis täna kritiseeris Kristian Jaani Tõnis Mägi poolt tehtud arvamusavaldusi koroonapiirangute teemal. Mägi avaldas arvamust mais. Ma loodan, et kui meie piirile jõuavad migrantide lõbusad seltskonnad, siis ministri juhtmed pole enam kolm kuud pikad ja suudab kiiremini reageerida.”