Sisserändekvoot võib täituda juba enne aasta lõppu

Eesti,
- Updated

Tänavune sisserändekvoot on 1317 inimest, politsei- ja piirivalveameti hinnangul tuleb see täis juba enne aasta lõppu, vahendab BNS Postimehe uudist.

Viimastel aastatel on Eesti olnud nõus aastas vastu võtma mitte rohkem sisserändajaid kui 0,1 protsenti Eesti alalistest elanikest, tänavu on kvoot 1317 inimest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Prognooside järgi tõuseb taotluste hulk ka 2017. aastal ning võib eeldada, et piirarv täitub enne aasta lõppemist ja tuleb keelduda elamisloa andmisest piirarvu täitumise tõttu,” kirjutas politsei- ja piirivalveamet siseministeeriumile.

Siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna nõuniku Harry Kattai sõnul oli eelmise nädala lõpuks välja antud juba 1218 elamisluba. “Piirarv täitub tõenäoliselt siiski veel mõni nädal enne aasta lõppu,” sõnas ta. “Kui elamisloa taotlus on juba tehtud, kuid piirarvu sisse soovija enam ei mahu, on mõistlik pikendada menetlustähtaega ja anda talle elamisluba välja jaanuaris.”

Ameti hinnangul võib inimesi, kes peavad Eestisse kolimiseks uut aastat ootama jääma, olla sadakond.

Leht nendib, et seni on probleem olnud hoopis see, et ei leidu piisavalt soovijaid ja tähtajalisi elamislube jääb kasutamata.

Kui varasematel aastatel kuulusid kvoodi alla kõik välismaalased, sõltumata Eestisse saabumise eesmärgist ja kodakondsusest, siis nüüd reguleerib kvoot kolmandatest riikidest lähtuvat rännet, mis enamasti on seotud ettevõtluse või tööga.

Igal aastal asub Eestisse elama üle 6500 inimese, kes kvoodi alla ei käi. Neist pisut alla poole on Euroopa Liidu, Euroopa majanduspiirkonna või Šveitsi kodanikud. Samuti ei kuulu sisserände piirarvu alla Ameerika Ühendriikide ja Jaapani kodanikud ning välismaalased, kes kolivad abikaasa/lähisugulase juurde, tulevad Eestisse õppima või teadustööd tegema, tööle õppejõuna või on lõpetanud Eestis kõrgkooli. Ka rahvusvahelise kaitse taotlejad ei kuulu selle kvoodi alla.

BNS

Foto: AP

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused