Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Skandaalne Pentus-Rosimannus pühib Eesti poliitika tolmu jalgadelt ja valmistub Euroopasse minema

18.10.2022
Keit Pentus-Rosimannus lahkub ministriametist ja poliitikast

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus (Reformierakond) teatas, et astub ametist tagasi ja lahkub poliitikast ning asub oma sõnul Euroopa Kontrollikoja liikme tööga seotud ettevalmistusele, kuhu kodupartei ehk Reformierakond on teda kandidaadina skandaali saatel nimetanud.

Palju on vaieldud, kas rahandusminister saab ennast sellele kohale esitada ning kas tegu on või ei ole poliitilise ametikohaga.

Eile nähvas korruptsioonivastases erikomisjonis selgitusi jagamas käinud peaminister Kaja Kallas närvi kaotades, et kaevaku komisjon Pentus-Rosimannuse kandidaadiks nimetamine politseisse. Hea mõte!

Erikomisjoni järgmine istung on neljapäeval ning Toompeal sahistatakse, et samuti Pentus-Rosimannuse määramise Euroopa Kontrollikoja liikmekandidaadile esialgu vastu olnud Isamaa on nüüd sellega siiski nõus. Diil olevat aga selline, et seni Isamaa esindajana kontrollikojas istuv endine peaminister Juhan Parts saab riigifirma Eesti Energia juhiks.

Kes saab aga uueks rahandusministriks? Meedia spekuleerib Annely Akkermanni nimega, kes oli varem isamaa ja Res Publica liige, kuid 2018. aastast liitus Reformierakonnaga. Pole välistatud, et selle koha saab tagasi hoopis Maris Lauri. Reformierakond teeb selle nime teatavaks ilmselt täna õhtul üpärast nende juhatuse kogunemist.

Mis veel mitme varasema skandaaliga seotud Pentus-Rosimannusesse puutub, siis ta on oma pääsemises Euroopa Kontrollikotta nii kindel, et teatas ka otsusest mitte enam riigikogusse kandideerida ja Eesti poliitikast üldse lahkuda. Esialgu plaanib ta jääda paariks kuuks vanemapuhkusele.

Uued Uudised