Uued Uudised

Skandaalse Annika Laatsi kogudus käib Eesti riigiga kohut

April 17, 2021, Ottawa, on, Canada: The cross on top of the steeple at Christ Church Cathedra is backed by clouds prior to a National Commemorative Ceremony in honour of Prince Philip, The Duke of Edinburgh, in Ottawa on Saturday, April 17, 2021. Philip died April 9th at the age of 99 following 73 years of marriage to Britain's Queen Elizabeth II. Due to the COVID-19 pandemic the ceremony included no invited guests and followed a hybrid program of live and virtual events. (Credit Image: © Sean Kilpatrick/The Canadian Press via ZUMA Press)

Skandaalne pastor Annika Laats on saanud kuulsaks Piibli ümbertõlgendamisega homoseksualismi õigekstunnistamise nimel, nüüd aga käib tema valitsetav kogudus ka riigiga kohut.

BNS kirjutab: Harjumaal asuv Risti kogudus esitas kassatsioonikaebuse 1959. aastal ENSV kultuuriministeeriumi poolt Risti kirikust kunstimuuseumi ajutisele restaureerimisele viidud puitskulptuuride kogu ehk Võidukaaregrupi ja kirikust aastatel 2010-2011 leitud 1197 ajaloolise mündi omandiõiguse küsimuses.

Nii kirikust leitud münte kui ka sealt ära viidud Võidukaaregruppi peab riik enda omaks, Risti kogudus soovib koguduse omandiõiguse tunnustamist. Kui Harju maakohus tunnistas Võidukaaregrupi osas Risti koguduse omandiõigust, siis Tallinna ringkonnakohtu otsusel on nii kujud kui ka mündid riigi omanduses.

Võidukaaregrupp ehk 14. sajandil nikerdatud üle-elusuuruses hindamatud puitskulptuurid ristilöödud Kristusest, neitsi Maarjast ja apostel Johannesest asuvad praegu Niguliste kiriku Antoniuse kabelis kuulsa Bernt Notke „Surmatantsu“ kõrval.

Sama hagiga taotleb Risti kogudus Risti kirikust aastatel 2010-2011 toimunud kirikupõranda renoveerimise käigus leitud 1197 ajaloolise mündi omandiõiguse tunnustamist. Nii maakohus kui ka ringkonnakohus on oma otsuses seni leidnud, et tegu on peitvara ning kultuuriväärtusega leiuga, mis peaks kuuluma riigile.

1197 leitud münti pärinevad ajavahemikust 13.-20. sajand, suurem osa müntidest on pärit 16.-17. sajandist. Praegu hoiustatakse neid Harjumaa muuseumis.

Tundub, et kui kirikuõpetaja läheb vastuollu Piibli õpetusega, siis pole talle probleemiks ka riigi omandit enda valitsemise alla nõuda.

Exit mobile version