Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Slava Ukraini loodab kokku kuivanud annetustest hoolimata jätkata

04.08.2023
Johanna- Maria Lehtme on avalikkuse eest kadunud
© Riigikogu

Ukraina abistajate usaldust kuritarvitanud Johanna-Maria Lehtme on avalikkuse eest kadunud nagu tina tuhka, paljudel on isegi Riigikogu endise liikme, Eesti 200 häältemagneti nimi ja nägugi meelest läinud.

Tagajärgedega tegelevad nüüd teised ja skandaali „kangelanna“ näib pääsevat puhtalt, pole ka midagi kuulda uurimisest ei Eestis ega Ukrainas.

Nüüd kirjutab ERR, et MTÜ Slava Ukraini kogutud annetused on viimastel kuudel kõvasti vähenenud. Sellest hoolimata loodetakse pärast organisatsiooni nii-öelda korda tegemist jätkata.

Kuigi uusi annetuskampaaniaid MTÜ Slava Ukraini praegu ei tee, pole ka annetusliine täiesti kinni pandud. Kui 2023. aasta esimeses kvartalis koguti üle 1,2 miljoni euro, siis teises kvartalis üle 170 000 euro, juulis aga 6100 eurot.

Kui varem plaaniti jätkata vähemalt seni, kuni olemasolev raha saab kasutatud, siis nüüd ei välista Slava Ukraini uus tegevjuht Anu Viltrop, et jäädakse ka kauemaks tegutsema.

“Minu ettepanek on olnud nõukogule ja üldkogule, et teeme nii-öelda organisatsiooni korda, struktureerime, mõtleme läbi protsessid ja paneme need protsessid kirja, kuidas ikkagi toimub võimude lahususe printsiip organisatsioonis ja kuidas toimib järelevalve. Selle teadmisega, kui on head projektid ja selge tegevussuund, näen mina küll, et organisatsioon võiks kesta ka kauem, kuni sellel on eesmärk ja vajadus,” rääkis Viltrop.

Slava Ukraini on senise töö- ja otsustusprotsessi auditeerinud ja nüüd korrastatakse need, et viia oma tegevus kooskõlla vabaühenduste eetikakoodeksiga. Muuhulgas on loodud raamatupidamise sise-eeskiri, ostujuhis, partneri valiku juhis, mõju hindamise raamistik ning korrektne dokumendihalduse süsteem.

Nii Eestis kui ka Ukrainas on jätkuvalt käimas kriminaalmenetlus, et uurida kuni märtsini 2023 Slava Ukraina Ukraina toetuseks kulutatud annetuste kasutamist.

 

Allikas: ERR