Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Slava Ukraini vol2: annetusplatvormi kahtlustatakse Ukraina jaoks kogutud raha omastamises

03.10.2023
Sellel kooslusel ei ole enam tausta.
© UU

Pealtnäha üllas Ukraina toetamine näitab nüüd ilusa näo taha peidetud grimassi: pärast Johanna Maria Lehtme ja Slava Ukraini skandaali ning peaminister Kaja Kallase Vene-suunalist pere-äri on ilmseks tulnud järjekordne skandaal.

Politsei kahtlustab MTÜ-d Infograafika ja Ergonoomika Instituut ja selle ainsat juhatuse liiget Henri Laupmaad annetusplatvormiga Toeta.me Ukraina jaoks kogutud raha omastamises, kirjutab venekeelne Postimees.

Põhja ringkonnaprokuratuuri prokuröri Anneli Masingu sõnul laekus politsei- ja piirivalveametile ning prokuratuurile info Toeta.me platvormi kaudu heategevuslikul eesmärgil kogutud raha omastamisest ning selle info kontrollimiseks alustati septembri keskel kriminaalmenetlust.

Praeguseks on esitatud suures ulatuses varade omastamise süüdistus Toeta.me juhile Henri Laupmaale, märkis prokurör.

Masing rõhutas, et tegemist on esialgse kahtlustusega, mis võivad juurdluse käigus muutuda. Seepärast ei saa prokuratuur praegu tekitatud kahju summat või muid asjaolusid nimetada.

ERR-i andmetel pole platvormil kogutud raha kätte saanud Ukraina droonikampaania korraldajad. Kampaania korraldajad üritasid pärast kampaania lõppu annetusplatvormi eestvedajalt, Fundwise’i omanikult Laupmaalt ligi 4000 inimese annetatud enam kui 220 000 eurot kätte saada, kuid tulutult.

“See, et läbirääkimiste käigus tekkis menetlus, on pigem segaduse tulemus, mitte põhjendatud,” ütles Laupmaa ERR-ile kahtlustust kommenteerides.

Laupmaa sõnul leppis ta droonikampaania algatajatega kokku sihtotstarbe muutmises. “Nüüd oleme saavutanud kokkuleppe ja selle allkirjastanud.” (BNS)

Ka Slava Ukraini asjas oli algul “lihtsalt segadus”, mis kasvas suuremahuliseks korruptsiooniskandaaliks.