“Sõbralik/Salliv Eesti” taassünd – vana sisu uues “Kõigi Eesti” kuues

Eesti,
- Updated
©Alar Truu/Õhtuleht
Kui Taavi Rõivas on millegi eestvedaja, olgu selleks siis Merkeli visiit või mõni “sallivalgatus”, siis on tegu ikkagi millegi rahvusriigivastasega.

Postimees kirjutab ühest uuest “progressiivsest” liikumisest, kuid sellele näkku vaadates kohtab sedasama vana tuttavat “salliveestlaste” seltskonda.

“Sotsiaalmeedias levib kulutulena teemaviide “Kõigi Eesti”, millega tõmmatakse tähelepanu rahulolematusele praeguse poliitilise olukorraga. Meelt avaldavad ka paljud avaliku elu tegelased,” kirjutab Postimees. “Kasutades teemaviidet «Kõigi Eesti» annad teada, et seisad hooliva, üksteist austava, väärika, eduka, kaasava ja võimalusterohke Eesti eest.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegelikult on tegu ju 2015. aastal pagulaskriisi alguses tekkinud liikumise “Salliv/Sõbralik/Tolerantne Eesti” reinkarnatsiooniga. Tollal jooksis see üritus umbe, sest “sallivuslased” muutusid ruttu sallimatuks ja agressiivseks kõigi nende suhtes, kes nendega nõus polnud. See sõna sai kiiresti iroonilise tähenduse.

Ka nüüd räägitakse “kaasavast” Eestist, aga ometigi on see algatus ju suunatud EKRE võimuletuleku vastu. Vaadakem siis, kes on selles kogukonnas juba sõna võtnud. Seal on Karoli Hindriks, kes algatas tagapõhjata “ameeriklanna” looga suuremat sorti vihaõhutuse. Seal on ekspeaminister Taavi Rõivas koos oma abikaasaga – Rõivas algatas EKRE-vastase süüdistuse Vao põlengu järel, kuid tõeline süüdlane on siiani leidmata; seal on paandunud EKRE-foobid Raimond Kaljulaid, Yoko Alender ja Imre Sooäär…

Tegu pole sugugi mingi uue ja asjaliku algatusega, vaid “Sõbralik/Salliv Eesti” on nelja aasta tagant tänasesse päeva toodud ja lisaks mõned uued nimed leitud. Paljude postitused ei väljenda tegelikult mingit poliitilist sõnumit, ja need noored inimesed on tõenäoliselt väsinud kogu poliitikast, hoolimata sellest, kes konkreetselt sõna võtab.

Sama käekiri paistis hiljuti läbi ka aktsioonist “Kirjadest Jüri Ratasele”, kus olid taas autoriteks mitmed juba tuntud “salliveestlased”. Uued Uudised muidugi ei välista, et paljud noored kirjutavad neid kirju ja postitusi teadlikult, sest mõtlevadki nii, kuid kampaanialikud jooned paistavad igalt poolt läbi. Ja kahjuks ei hooma noored inimesed, et demokraatlikel valimistel parlamenti valitud EKRE võimult eemaldamist nõudes nõuavad nad demokraatia piiramist.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused