Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Sõdurpoiste toidu kallale minek on ebaeetiline ja vastuvõetamatu.” Kunnas ja Laneman peavad vajalikuks kahtlase riigihanke uurimist

-
28.06.2023
Alar Laneman ja Leo Kunnas
© UU

Kahtlust, et Eesti kaitseväelastele pakutakse toidupakkidega lahjemat söögikorda, kui hanketingimustes oli ette nähtud, tuleb uurida, leiavad erusõjaväelased ja praegused poliitikud Leo Kunnas (EKRE) ja Alar Laneman (EKRE).

 

Õhtuleht kirjutas esmaspäeval, et kaitseväe toidupakkide ülikarmide tingimustega riigihankest kujunes farss, sest kaitseinvesteeringute keskus (RKIK) on pärast hanke toimumist iseenda seatud nõuetele vilistanud – pakkides on vähem kaloreid, puudub magustoit ja veel üht-teist ning isegi pakend ei vasta nõuetele. Suurest osast kaitseväe toidupakkidest leiab kohvi asemel hoopis Venemaal toodetud tee.

“Olen rääkinud ka teiste endiste sõjaväelastega. Kõik on väga imestunud: kuidas on võimalik, et toidupakis on kaloreid alla normi. „Seda asja peab uurima nii korruptsioonijärelevalve komisjon kui ka riigikontroll,“ ütleb kahtlasevõitu riigihanke kohta parlamendi riigikaitsekomisjoni aseesimees, reservkolonelleitnant Leo Kunnas.

Endine siseminister, brigaadikindral Alar Laneman (EKRE) nendib, et nõutust lahjemad toidupakid tulid talle halva üllatusena. „Sõja ajal sõdurpoiste toidu kallale minek on ebaeetiline ja vastuvõetamatu. Meie sõdurite heaolu peaks maailmas valitseva olukorra tõttu meile praegu väga oluline olema. Igal juhul peab asja uurima. Kui riigihanke tulemustega on midagi viltu, peab riigihanke protsessi üle vaatama. Kaitseministeerium peaks olukorda selgust tooma.“