Soome ja Eesti vahel hakkab reisijateveos kehtima ühesuunaline liiklus

Eesti,
©Uued Uudised
Soome vahet saab teatud tingimustel jälle reisida. Pilt on illustratiivne.

Soome valitsus karmistas esmaspäeval piiranguid reisijateveol laevadel Soome ja Eesti vahel. Soome suunal laevad enam reisijaid peale ei võta, küll saavad reisijad laevale Eestisse sõites. Piirangud lähevad käiku paari päeva jooksul.

Soome liiiklusamet esitas kõigile laevafirmadele, kes Soome suunal meretranspordiga tegelevad, palve reisijatevedu nende liinidel peatada ja seda tähtajatult, ütles ERR-ile Tallinki kommunikatsioonijuht Katri Link. Täpseid tähtaegu pole teada, kuid väidetavalt lükati neid edasi, et Euroopas olevad soomlased koju saaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tallinki laevadest sõidab Tallinna ja Helsingi vahel praegu vaid Megastar, mida Soome toetab rahaliselt, et kaubaveod Eesti ja Soome vahel jätkuksid. Megastar võtab peale ka reisijaid ning vähemalt teisipäeval ja kolmapäeval reisijatevedu jätkub, kinnitas Link. Laev teeb praegu kuus reisi päevas.

Reisijatevedu jätkub peale piirangute kehtestamist Soomest Eesti ja Rootsi suunal, sest uued piirangud ei puuduta Soomest lahkumist. Eestlased, kellel on vaja jõuda Soomest koju Eestisse või Rootsi, saavad seda teha ka edaspidi.

“Eesti pole sellist otsust vastu võtnud, et me laevaga reisijaid enam Eestisse sisse ei luba, nii et reisijatevedu Soomest Eestisse jätkub,” kinnitas Katri Link.

Turu-Stockholmi liinil sõidab kaks Tallinki laeva – Galaxy ja Baltic Princess, mõlema tegevust liinil toetab kaubavedude jätkamiseks samuti Soome riik.

3 commentsOn Soome ja Eesti vahel hakkab reisijateveos kehtima ühesuunaline liiklus

  • Avatar
    Andres Leet

    Soome on ikka väga huvitav riik! Lausa hämmastav, mida see riik korda saadab! võõrtööjõud (eestlased)kes on kaotanud Soomes töö ja on läinud nn. toetusrahasid Soome Sotsaalsüsteemist küsima, siis vastus on selline, teid peab nüüd toetama Eesti Vabariik, see et te siia makse maksate meid üldse ei huvita-vot nii on lood sealpool sood NB! “Ärge makske makse, kusipeadele!”

  • Avatar

    ma ei saa aru, miks lubatakse Soomest inimesi Eestisse? kaubavedu küll, aga inimesed? kas kõigile tulijaile tehakse test? müstika. või mõeldakse eestlasi, Eesti elanikke?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused