Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Soome ja Eesti vahel hakkab reisijateveos kehtima ühesuunaline liiklus

-
31.03.2020
Soome vahet saab teatud tingimustel jälle reisida. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Soome valitsus karmistas esmaspäeval piiranguid reisijateveol laevadel Soome ja Eesti vahel. Soome suunal laevad enam reisijaid peale ei võta, küll saavad reisijad laevale Eestisse sõites. Piirangud lähevad käiku paari päeva jooksul.

Soome liiiklusamet esitas kõigile laevafirmadele, kes Soome suunal meretranspordiga tegelevad, palve reisijatevedu nende liinidel peatada ja seda tähtajatult, ütles ERR-ile Tallinki kommunikatsioonijuht Katri Link. Täpseid tähtaegu pole teada, kuid väidetavalt lükati neid edasi, et Euroopas olevad soomlased koju saaks.

Tallinki laevadest sõidab Tallinna ja Helsingi vahel praegu vaid Megastar, mida Soome toetab rahaliselt, et kaubaveod Eesti ja Soome vahel jätkuksid. Megastar võtab peale ka reisijaid ning vähemalt teisipäeval ja kolmapäeval reisijatevedu jätkub, kinnitas Link. Laev teeb praegu kuus reisi päevas.

Reisijatevedu jätkub peale piirangute kehtestamist Soomest Eesti ja Rootsi suunal, sest uued piirangud ei puuduta Soomest lahkumist. Eestlased, kellel on vaja jõuda Soomest koju Eestisse või Rootsi, saavad seda teha ka edaspidi.

“Eesti pole sellist otsust vastu võtnud, et me laevaga reisijaid enam Eestisse sisse ei luba, nii et reisijatevedu Soomest Eestisse jätkub,” kinnitas Katri Link.

Turu-Stockholmi liinil sõidab kaks Tallinki laeva – Galaxy ja Baltic Princess, mõlema tegevust liinil toetab kaubavedude jätkamiseks samuti Soome riik.