Soome ja Eesti vahel hakkab reisijateveos kehtima ühesuunaline liiklus

Rubriik Eesti On
©Uued Uudised
Soome vahet saab teatud tingimustel jälle reisida. Pilt on illustratiivne.

Soome valitsus karmistas esmaspäeval piiranguid reisijateveol laevadel Soome ja Eesti vahel. Soome suunal laevad enam reisijaid peale ei võta, küll saavad reisijad laevale Eestisse sõites. Piirangud lähevad käiku paari päeva jooksul.

Soome liiiklusamet esitas kõigile laevafirmadele, kes Soome suunal meretranspordiga tegelevad, palve reisijatevedu nende liinidel peatada ja seda tähtajatult, ütles ERR-ile Tallinki kommunikatsioonijuht Katri Link. Täpseid tähtaegu pole teada, kuid väidetavalt lükati neid edasi, et Euroopas olevad soomlased koju saaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tallinki laevadest sõidab Tallinna ja Helsingi vahel praegu vaid Megastar, mida Soome toetab rahaliselt, et kaubaveod Eesti ja Soome vahel jätkuksid. Megastar võtab peale ka reisijaid ning vähemalt teisipäeval ja kolmapäeval reisijatevedu jätkub, kinnitas Link. Laev teeb praegu kuus reisi päevas.

Reisijatevedu jätkub peale piirangute kehtestamist Soomest Eesti ja Rootsi suunal, sest uued piirangud ei puuduta Soomest lahkumist. Eestlased, kellel on vaja jõuda Soomest koju Eestisse või Rootsi, saavad seda teha ka edaspidi.

“Eesti pole sellist otsust vastu võtnud, et me laevaga reisijaid enam Eestisse sisse ei luba, nii et reisijatevedu Soomest Eestisse jätkub,” kinnitas Katri Link.

Turu-Stockholmi liinil sõidab kaks Tallinki laeva – Galaxy ja Baltic Princess, mõlema tegevust liinil toetab kaubavedude jätkamiseks samuti Soome riik.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused