Soomlaste raport: Eestist saab 2021. aastast EL-ile pealemaksja

Eesti,
©UU
Eurotoetused jäävad järgmisel kümnendil Eesti jaoks tuntavalt väiksemaks.

Meil tasub alati teada, mida kirjutatakse meist mujal, sest Eesti võimukandjad üritavad tavaliselt paaniliselt tegelikkust varjata, kartes vastutust oma tegude või tegematajätmiste eest.

Eestinen.fi vahendab üht soomlaste raporti, mis ütleb, et juba kolme aasta pärast kaob meil igasugune Euroopa Liidust saadav kasu. Kõik need soodustused, mida EL majandustele annab, kehtivad üldjuhul suurtele, väikesed muutuvad sisuliselt nende majandusripatsiteks  ja kaotavad suveräänsuse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui seni maksis Eesti Euroopa Liidu eelarvesse 1 euro ja sai sealt tagasi 4 eurot, siis alates 2021. aastast toetused järsult vähenevad ja Eesti hakkab Euroopa Liidule vähehaaval peale maksma, kirjutab portaal.

Seni on Euroopa Liidu toetused moodustanud Eesti eelarvest ligi 10 protsenti. Nüüd aga toetused vähenevad märkimisväärselt ELi järgmise eelarveperioodi jooksul. Eesti rahandusministeeriumi arvestuse kohaselt vähenevad toetused 40 protsendi võrra. Eesti muutub alates 2021. aastast vähehaaval saajast maksjaks, vahendab Soome saatkonna raportile viidates tallinna24.ee.

Tallinna Soome saatkonna majandusnõuniku Hannu Arhinmäki sõnul pole Eesti arvutustes võetud arvesse Brexiti mõju. Toetuste vähenemine mõjutab eriti Eesti sotsiaalsektorit, transpordi- ja infrastruktuuriprojekte ning ettevõtlustoetusi.

Seda, et Eesti tahab järgneval eelarveperioodil olla isemajandav, ehk hakkama saada ilma toetusteta, on välja öelnud ka peaminister Jüri Ratas. Ühtlasi ilmutas Ratas valmidust panustada Eesti poolt Euroopa Liidu eelarvesse rohkem kui varem, vahendab eestinen.fi.

Eesti majanduse seisu peegeldav sisemajanduse koguprodukt jõudis 2017. aastal 75 protsendini Euroopa Liidu vastavast näitajast, 75 protsenti on ühtlasi piir, kus toetused hakkavad järsult vähenema.

Kui Euroopa Liit peaks veel laienema, siis saab Eesti osaks koos teistega uusi liikmesriike jalule upitada, kuid kui näiteks Saksamaa pumpab uutelt liikmetelt ka tulu, siis Eesti väike majandus selle võimaluseni ei küüni.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused