Kui miski vajab rahastamise osas selgust, siis peaks see kehtima kõigile, mitte ainult sotside oponentidele.
Põhiseaduskomisjoni aseesimehe Lauri Läänemetsa hinnangul peaksid abielureferendumi arutelus aktiivselt osalevate organisatsioonide rahastajad ja ühenduste tehtavad kulutused olema avalikud.
Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.
Muidugi vihjab sots ennekõike sihtasutusele Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK), kuid hoopis suuremat huvi peaks hetkel äratama Praxise eksjuhi Tarmo Jüristo algatus ehk sihtasutus Liberaalne Kodanik (SALK).
SAPTK on tegutsenud pikki aastaid ja kuigi tema rahastust on alati püütud mingite salapäraste jõududega siduda, pole keegi midagi ebaseaduslikku täheldanud. Küll aga on kahtlusi, et Jüristo organisatsioon SALK on loodud just selleks, et maandada sinna abielureferendumi takistajate rahasid.
Läänemets on põhiseaduskomisjoni aseesimees, selle esimeheks aga on Anti Poolamets. Seega, kui komisjon kavatseb vastavaid rahastusi ja kulutusi uurida, siis on see suurem ühisprojekt kõigi suhtes, mitte sotsist aseesimehe soolo SAPTK vastu.