Sots Raimond Kaljulaid soovitas Eesti rahvusriigile uueks haridusministriks venekeelset inimest

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Sots Raimond Kaljulaid – mees, kes valis parketikõlbmatu erakonna.

Sotside venekeelne kanal sotsid.ee/ru kirjutab sellest, et Raimond Kaljulaid soovis uueks haridusministriks vene emakeelega inimest, sest too suutvat paremini ühiskonda sidustada ja lahendada ka venekeelsete koolide probleemi.

Mida selle peale öelda, kui eestlasest poliitik soovib Eesti ühiskonda sidustama venekeelseid haridusametnikke? Ilmselt tähendaks see seda, et Tallinn saab edaspidi olema vabastatud, Punaarmeest saab kogu Euroopa päästja, küüditamisest evakuatsioon 1941. aastal ja Siberi üleehitamisele sõit 1949. aastal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

On lausa uskumatu, et kellegi eestikeelse arvates võiks venelastele Eesti ühiskonna sidustamise usaldada – ükski venekeelne poliitik pole näidanud ennast eestluse osas heasoovliku ja murettundvana. Yana Toomi nimi aga kõlab kui võimas häirekell iga eestlase jaoks.

Kaljulaid väidab, et venekeelsed noored olevat ellu astumisel tükk maad kehvemal positsioonil, kui eestlased. Ehk on põhjus siiski selles, et nad kasvavad üles tunduvalt teistsugusemas kultuuri- ja väärtusruumis kui eesti noored? Ja see vahe süveneb tänu sotside aetavale poliitikale, mis võiks vene noortele kui rahvusvähemusele teid avada, kuid suleb need uuesti, kui isegi ettevõtlusesse ja haridussüsteemi on jõudnud “euroopalikele väärtustele” orienteeritud kaadripoliitika, kus vähemuste seas on esikohal näiteks seksuaalne orientatsioon. Venelastele see peale ei lähe.

Kaljulaid on välja pakkunud Yana Toomi ja Mihhail Kõlvartit  ning nagu selgub Jaak Aabi sõnadest meediale, olid need ka arutlusel. On kummaline, et ühiskonna sidustamiseks pakutakse välja variante, kes venelastele ehk kõlbaksid, aga eestlastele, vähemalt rahvusmeelsele osale, oleks näiteks Toom täiesti vastuvõtmatu – see lõhestaks ühiskonna veel hullemini. Eestlastele antakse ja anti sel moel märku, et tulemas on uus Elsa Gretškina koos putinismiga.

Kaljulaidi nimetab uusi ministreid peaminister Jüri Ratase funktsionäärideks – tema tahtnuks sinna ilmselt venemeelseid funktsionääre, kes rahvusriigi lammutamisele kaasa aitaks.

Eestis üritati seega pärast pikka ja jätkuvat venestamist anda hariduspoliitika põliselanike käest migratsioonitaustaga venekeelsete kätte – isegi kui need eestlust ei vaena, näevad nad eestikeelsust ja -meelsust ikkagi vaid osana loodavast multikultuursest ühiskonnast, mis tähendaks rahvusriigi lõppu. Ja seda ei tohi Eesti mingil juhul lubada.

Eesti keele õppe ja positsiooniga ühiskonnas on niigi halvasti – kui selle saatus usaldada inimestele, kellele eesti keel pole emakeeleks, on kuri karjas.

Kaljulaidide suhtes aga tasub Eestil väga ettevaatlik olla, seda nii sotside kui Kadrioru suunal.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused