Sotsiaaldemokraat Katri Raigi kohta esitati kuriteoteade: eksministrit süüdistatakse mõjuvõimuga kauplemises ja ametialases võltsimises

Eesti,
©Riigikogu
Katri Raik

Levikom Eesti OÜ tegi riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni juhi Katri Raiki suhtes prokuratuurile kuriteoteate.

Levikom palub prokuratuuril alustada Raiki suhtes kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvide alusel, mis käsitlevad mõjuvõimuga kauplemist ja ametialast võltsimist seoses erikomisjoni 16. jaanuaril toimunud 5G konkurssi käsitleva istungi protokolli võltsimisega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

16. jaanuaril toimus riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni istung, milles osalesid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Siim Sikkut, sideosakonna juhataja Tõnu Nirk ning tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti peadirektor Kaur Kajak ning mis oli ajendatud Levikom Eesti OÜ avaldusest 5G sageduslubade konkursiga seonduva suhtes. Kõik kutsutud on tegevad 5G sagedusala konkursi ettevalmistamisega ning on selle kohaste otsuste otsustajate ringis.

“Korruptsioonivastase erikomisjoni istungi protokoll avalikustati 27. jaanuaril ning sellega tutvumisel ilmnes, et selles ei ole avaldatud tegelikke istungi sõnavõtte ehk on meelevaldselt moonutatud sõnastusi või jäetud olulised sõnavõtud üldse välja. Selliselt sõnastusi muutes ja valikuliselt neid protokollis kajastades on püütud varjata 5G sageduslubade väljastamisega seonduvat korruptiivset ja kartelli kokkuleppele viitavat käitumist,” ütles Levikom Eesti OÜ juhatuse esimees Toomas Peek BNS-ile.

Peek nentis, et endine sotsiaaldemokraatliku erakonna minister Rene Tammist allkirjastas 29. jaanuaril 5G konkursi korraldamise määruse, mille alusel piiratakse põhjendamatult ettevõtlusvabadust ja põlistatakse oluline osa rahvuslikust sagedusressursist välismaistele ühiselt turgu valitsevatele ettevõtetele Telia, Tele2 ja Elisa ning Levikom on nimetatud konkursi määruse kohtus vaidlustanud.

Levikom on teinud MKM-le ettepaneku, kuidas saaks kõiki osapooli rahuldavalt jagada ressurssi nii, et tänased mobiilioperaatorid saaksid maksimaalses ulatuses sagedusi mobiilsideks kasutada ning samas ei piirataks ettevõtlusvabadust.

“Samuti aitaks Levikomi ettepanek kiirendada viimase miili väljaehitamist ja aitaks kasutusele võtta kõige kiiremini 5G viimase modifikatsiooni, mis kiirendaks Eesti majanduse arengut. MKM on keeldunud Levikomi ettepanekut arutamast, esindades Levikomi hinnangul sellega ühiselt turgu valitsevate välismaiste ettevõtete huve,” ütles Peek.

Kommentaarid

2 commentsOn Sotsiaaldemokraat Katri Raigi kohta esitati kuriteoteade: eksministrit süüdistatakse mõjuvõimuga kauplemises ja ametialases võltsimises

 • Avatar

  Kohtud pole Eestis sõltumatud vaid reffi-sotsi-köidukuis- see on 17 aastase tegevuse tulemus. Sotside tegutsemine eesti rahvusriigi hävitamisel, eesotsas ossinovskitega, on ilmne:
  “Rahvusriiklus on düstoopia!” deklareeris poisike! Oleks väga oluline PUHASTADA KOHTNIKEKARTELL poliitdogmadest. Selleks soovin jõudu Ekrele ja pragusele koalitsioonile!
  KINGIN NEILE ROOSTEVABA VIGLA!

 • Avatar

  Šveitsi, USA ja mõne riigi veel arstid on toonud välja 5G OLULISE kahju aspektid inimese tervisele.
  See tekitab ajukasvajaid ja segab mull viisil aju yööd – kas Eestis on üldse seda küsimust selle nurga alt uurinud?
  Need suurkorporatsioonid kohalikud käepikendused EI ärata eriti usaldust – pehmelt öeldes.
  Näiteks erinevate putukate – ka mesilaste populatsioonide olulist ja lausa katastroofilist vähenemist on just seostatud ka G-lainealade levikuga ja võimsuse kasvuga.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused