Sotsiaalkaitse uue infosüsteemi arendamine on ummikus

Eesti,
- Updated

Riigikogu sotsiaalkomisjoni hinnangul on uue sotsiaalkaitse infosüsteemi SKAIS2 arendamisel nii tellija kui arendaja võtnud liiga palju riske, mistõttu on arendus jooksnud ummikusse.

SKAIS2 hõlmab pensionide, toetuste ja hüvitiste maksmist ning erinevate teenuste pakkumist nagu rehabilitatsioon, erihoolekanne ja ohvriabi. Selle raames oli eesmärgiks töötada välja kasutajamugavad teenused ning kaasajastada sotsiaalkindlustusameti IT-süsteeme ja töökorraldust. Samuti luua veebipõhine iseteeninduskeskkond, mis lihtsustaks toetuste taotlemist. Kokku pidi uuenduse läbima ligi 25 erineva protsessi töökorraldus ning süsteem peab suutma seejärel vahetama andmeid 21 erineva avaliku sektori süsteemiga, et tagada kõigi riiklike toetuste määramine ja väljamaksmine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uue infosüsteemi väljatöötamist alustati 2014. aastal IT-ettevõtete Tieto ja Icefire’i koostöös; alates 2015. aasta lõpust on arendajaks Tieto Estonia. SKAIS2 projekti kogumaksumus on 7,7 miljonit eurot, millest tehtud tööde eest on praeguseks välja makstud 3,1 miljonit.

Komisjon sai sotsiaalkindlustusametilt kinnituse, et hoolimata uue infosüsteemi SKAIS2 käivitamise edasilükkamisest tagatakse kõikide toetuste ja pensionide maksmine järgmisel aastal. Samas on see tõsine pettumus, sest süsteem pidi käivituma uuest aastast.

BNS- UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused