Sotsiaalministeerium tahab seadustesse suruda arulagedust ja pseudoprobleeme

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Sotsiaalministeerium

Uued Uudised leiavad, et sotsiaalministeerium tegeleb pseudoprobleemidega, mis on ideoloogilisel tasemel üles tõstetud.

Sotsiaalministeerium arvab, et siseministeerium ei ole nimeseaduse muudatuste eelnõus arvestanud samasooliste paaride huve. Eelnõu ei ole arvesse võtnud samasooliste paaride ning nende peredes kasvavate laste huve, samuti ei ole arvestatud 2016. aasta 1. jaanuarist kehtiva kooseluseadusega ning kooselulepingu sõlminud paaridega, teatas sotsiaalministeerium BNS-ile.

Esiteks, kooseluseadus rakendusaktideta ei kehti, ja teiseks, hoolimata homosuhetest jäävad samasoolised ikkagi meesteks ja naisteks.

Sotsiaalministeerium on seisukohal, et igal inimesel peab olema õigus ise oma identiteedi, sealhulgas oma nime üle otsustada ning inimese soov nime muutmiseks on piisav põhjus, et nime muutmist lubada. Ta toob näitena välja, et Eestis on nimesid, mida kasutatakse naise ja mehe eesnimena, mille puhul sugu ei ole tuvastatav, näiteks Keit ja Kert, mis on aga Eesti kultuuriruumis ja ühiskonnas täielikult aktsepteeritud nii mehe kui naise nimena.

Miks ei apelleeri sotsiaalministeerium inimeste mõistlikkusele, kes võiksid ise valida sobiva nime, ilma et sellesse kätketaks kohe segadust?

Edasi aga segab sotsiaalministeerium üldisesse seadusesse marginaalsed juhtumid, mille puhul tekib küsimus, miks on vaja üldseadust koormata asjadega, mida on väga harva vaja menetleda.

“Tuleb ka arvestada, et kõigi laste sugu ei ole sündimisel üheselt tuvastatav, mistõttu lubades üksnes selgelt soole viitavaid nimesid, ei arvestata nende inimestega, kes sellisesse soosüsteemi ei paigutu. /…/Sotsiaalministeerium leiab, et ka surnult sündinud lapsele tuleb lubada isikunime andmist. Mõistame, et sellel ei pruugi olla õiguslikult siduvat tähendust ning tegemist on mitteametliku protseduuriga, kuid see võib perekonna jaoks niivõrd traagilise perekonnasündmuse puhul olla väga oluliseks sooviks ja lohutuseks. Samuti, kuigi surnult sündinud lapse andmeid rahvastikuregistrisse ei kanta, registreeritakse surnult sündinud lapse sünd meditsiinilises sünniregistris, kuhu on võimalik märkida ka lapse nimi.”

Ja ongi juba sotsmini jutus sees sugu tuvastamine, võimalus valida kümnete erinevate soovariantide vahel, soosüsteemi paigutumine – see on ju ilmselge Läänes levinud idiootsus, mida Eestiski juurutada soovitakse! Kõik see puudutab sarnaselt homoseksuaalsusele väga väikest hulka inimesi, aga ometi tahetakse kogu multikultijama seadustesse sisse suruda.

“Leiame seejuures, et riigi poolt ei tohiks tekitada lisakoormust nii riigi kui isikute jaoks, kus lisatakse kohustusi tõendite, põhjenduste ja avalduste esitamise näol ning samuti lisatakse riigile kohustus kogu esitatud dokumentatsiooni ja väiteid kaaluda…,” leiab sotsiaalministeerium. Pange mõistus ükskord tööle, hakake lastele panema normaalseid nimesid ja siis kaob ka vajadus midagi tõendada! Praegune sotsiaalministeeriumi protest on lihtsalt katse seadustada inimeste pretensioonikust ja rumalust.

Sotsiaalministeeriumi hinnangul tuleks nimeseaduse muudatuste puhul analüüsida ka soolise võrdõiguslikkuse perspektiivi ning tuua välja, kuidas võivad eelnõus ettenähtud muudatused mehi ja naisi erinevalt mõjutada ja kas eelnõu on kooskõlas soolise võrdõiguslikkuse edendamise põhimõttega. Jälle üks katse juurutada “euroopalikke väärtusi” ja panna keegi sadade tuhandete eurode eest “teaduslikku analüüsi” koostama.

Sotsiaalministeeriumil on aeg tagasi pöörduda mõistuse juurde – nende eelnimetatud pöördumine on üks osa Läänest siia levivas idiootsusest, kus “vabastatud” inimeste iga pretensiooni, iha ja pahega tuleb kohe arvestada ja see ka seadusesse kanda. Eestis on kümneid tuhandeid inimesi, kes vajavad sotsiaalministeeriumi abi igapäevaelus, sealsed ametnikud aga tegelevad suisa lollustega!

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused