Sotsiaalministeerium tahab Vägevale uut pagulaskeskust

Eesti,
- Updated
Vägeva

Uus kavandatav varjupaigataotlejate majutuskeskuse rajatakse tõenäoliselt Vägevale, vahendas BNS sotsiaalministeeriumi teadet.

“Ettevalmistused on veel pooleli ja hetkel midagi lõplikult otsustatud ei ole, kuid kõige ratsionaalsem lahendus on hetkel Vägeva erihooldekodu,” öeldakse ministeeriumi pressiteates. Ministeeriumi teatel tegutsetakse koostöös AS-iga Hoolekandeteenused uue majutuskeskuse asukoha leidmiseks. Ehkki kindlat otsust Vägeva osas veel ei ole, on see tõenäoline, kuna käimasoleva erihoolekandesüsteemi ümberkorralduste käigus jääks see hoone tõenäoliselt kasutuseta, märgib ministeerium.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uus keskus ei ole mõeldud Euroopa Liidu ümberasustamise ja -paigutamise kava järgi Eestisse saabuvate inimeste majutamiseks, vaid on eelkõige vajalik võimekuse kasvatamiseks seoses suurenenud igapäevarändega, väidab sotsiaalministeerium.

Loodav keskus on mõeldud rahvusvahelise kaitse taotlejatele. See tähendab, et seal elavad inimesed ootavad oma varjupaiga taotluste menetlemist ja majutuskeskuses viibitav aeg võib kõikuda paarist nädalast kuudeni. „Igapäevase varjupaigataotluste arvu kasvust tulenevalt on vajalik uue majutuskeskuse avamine,“ selgitas sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse pressiteates. „Me oleme kaalunud väga erinevaid alternatiive, vahetanud infot partneritega, kuid selle keskuse avamist ei saa edasi lükata ja lõplikud otsused tuleb langetada lähiajal,“ selgitas Kuuse.

Jõgeva vallavanema Enn Kure sõnul käis tõesti sotsiaalministeeriumi asekantsler mõni aeg tagasi tutvumas Vägeva küla võimalustega.

Kurg tõdes, et sarnaselt paljudele teistele piirkondadele ei ole ka Jõgeva valla rahvas pagulaste saabumisest eriti vaimustatud. “Mis aga puudutab sotsiaalministeeriumi arupärimist vabade elamispindade kohta, siis neid Jõgeva vallal pagulastele pakkuda pole,” rääkis Kurg.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused