Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sotsiaalministeerium tahab Vägevale uut pagulaskeskust

23.09.2015
Vägeva

Uus kavandatav varjupaigataotlejate majutuskeskuse rajatakse tõenäoliselt Vägevale, vahendas BNS sotsiaalministeeriumi teadet.

“Ettevalmistused on veel pooleli ja hetkel midagi lõplikult otsustatud ei ole, kuid kõige ratsionaalsem lahendus on hetkel Vägeva erihooldekodu,” öeldakse ministeeriumi pressiteates. Ministeeriumi teatel tegutsetakse koostöös AS-iga Hoolekandeteenused uue majutuskeskuse asukoha leidmiseks. Ehkki kindlat otsust Vägeva osas veel ei ole, on see tõenäoline, kuna käimasoleva erihoolekandesüsteemi ümberkorralduste käigus jääks see hoone tõenäoliselt kasutuseta, märgib ministeerium.

Uus keskus ei ole mõeldud Euroopa Liidu ümberasustamise ja -paigutamise kava järgi Eestisse saabuvate inimeste majutamiseks, vaid on eelkõige vajalik võimekuse kasvatamiseks seoses suurenenud igapäevarändega, väidab sotsiaalministeerium.

Loodav keskus on mõeldud rahvusvahelise kaitse taotlejatele. See tähendab, et seal elavad inimesed ootavad oma varjupaiga taotluste menetlemist ja majutuskeskuses viibitav aeg võib kõikuda paarist nädalast kuudeni. „Igapäevase varjupaigataotluste arvu kasvust tulenevalt on vajalik uue majutuskeskuse avamine,“ selgitas sotsiaalala asekantsler Rait Kuuse pressiteates. „Me oleme kaalunud väga erinevaid alternatiive, vahetanud infot partneritega, kuid selle keskuse avamist ei saa edasi lükata ja lõplikud otsused tuleb langetada lähiajal,“ selgitas Kuuse.

Jõgeva vallavanema Enn Kure sõnul käis tõesti sotsiaalministeeriumi asekantsler mõni aeg tagasi tutvumas Vägeva küla võimalustega.

Kurg tõdes, et sarnaselt paljudele teistele piirkondadele ei ole ka Jõgeva valla rahvas pagulaste saabumisest eriti vaimustatud. “Mis aga puudutab sotsiaalministeeriumi arupärimist vabade elamispindade kohta, siis neid Jõgeva vallal pagulastele pakkuda pole,” rääkis Kurg.