Sotsiaalminister Tanel Kiik vilistab valitsuspartneri ja riigikontrollli peale – võrdõiguslikkuse edendajad said teisipäeval toetusrahad kätte

Eesti,
©Scanpix
Sotsiaalministeerium

Vastuolus riigikontrolöri hinnangule ja vaatamata rahandusministri Martin Helme korraldusele maksed peatada, maksis sotsiaalministeerium täna ikkagi toetusrahad võrdõiguslikkust edendavatele mittetulundusühingutele välja. “Maksed tehti täna hommikul hasartmängumaksu vahenditest,” ütles BNS-ile sotsiaalministeeriumi pressiesindaja.

Rahandusministeerium peatas 13. juulil Riigi Tugiteenuste Keskuse (RTK) kaudu võrdsete võimaluste ja soolise võrdõiguslikkuse edendamise valdkonda kuuluvate projektide rahastamise hasartmängumaksust laekuvate vahendite arvelt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rahandusministeerium leidis, et RTK kui toetusi rakendav riigiasutus ei saa teha hasartmängumaksust laekuvate vahendite arvelt tehtavaid väljamakseid projektidele, mis ei vasta hasartmaksumängu seaduses nimetatud valdkondadele.

Sellest tulenevalt peatas RTK toetuste väljamaksed Eesti Naisteühenduse Ümarlaua projekile – „Koos võrdõiguslikuma ühiskonna poole“; Eesti  Naisuurimus- ja Teabekeskuse (ENUT) projektile „ENUT ja partnerid edendavad soolist võrdõiguslikkust“ ja Eesti Inimõiguste Keskuse projektile „Võrdsed võimalused sidusas ühiskonnas“.

Hasartmängumaksu seaduse välja töötajana nõustub rahandusministeerium riigikontrolli märgukirjas toodud seisukohaga, et toetatavaid valdkondi on tõlgendatud ebakohaselt ning seetõttu on hasartmängumaksust laekunud vahendeid kasutatud sihtotstarvetel, mida seadus ette ei näe.

Rahandusministeerium ei pea õigeks, et sotsiaalministeerium kasutab jätkuvalt hasartmängumaksust laekunud eelarvevahendeid ebaõigel sihtotstarbel põhjendades seda sellega, et toetuse saajatel on toetuse saamiseks õiguspärane ootus, kirjutas väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem rahandusministri ülesannetes.

Riigikontrolli analüüsi kohaselt ei paigutu seksuaalvähemuste kaitset ja soolist võrdõiguslikkust edendavad projektid hasartmängumaksu seaduses ette nähtud kasutusalade loetellu ja seega tuleks nende projektide toetamiseks edaspidi leida mõni muu allikas.

Riigikontrolli peakontrolör Ines Metsalu-Nurminen on saatnud sotsiaalminister Tanel Kiigele (Keskerakond) irja hasartmängumaksu seaduse alusel eelmiseks aastaks toetuste andmise kohta.

Riigikontrolli teatel tuvastasid nad, et projekte nagu “Seksuaal- ja soovähemuste teemaline teavitus- ja huvikaitsetegevus ning kogukonna toetamine”, “Võrdsed võimalused kõigile mitmekesises ühiskonnas”, Soolise võrdõiguslikkuse kommunikatsiooni- ja kogukonnaprojekt “Oma ruum””, “Naiste ja meeste roll kohalikes omavalitsustes ja volikogudes” ning “ENUT koos partneritega tasakaalus ja demokraatlikult areneva ühiskonna eest – võrdsuspoliitikat edendades” oleks tulnud rahastada sotsiaalministeeriumi muust eelarvest, mitte hasartmängumaksu laekumistest.

Riigikontroll märkis oma seisukoha põhjenduseks, et nende projektide sisu ei paigutu hasartmängumaksu seaduses ette antud kasutusalade loetelu alla ning sotsiaalministeerium, kes esitas rahastamisettepanekud, ega ka toona rahastamisotsuseid langetanud hasartmängumaksu nõukogu ei ole ka ise neid projekte seaduses nimetatud kasutusalade alla määratlenud.

Nõnda sülitab Tanel Kiik riigikontrolli otsuse peale ning tegutseb omatahtsi edasi.

34 commentsOn Sotsiaalminister Tanel Kiik vilistab valitsuspartneri ja riigikontrollli peale – võrdõiguslikkuse edendajad said teisipäeval toetusrahad kätte

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Rohkem raha pedele aga mina isiklikult ootasin 11 kuud ja 10 päeva,et ortopeedi vastuvõtule pääsu ! Normaalne ju-kas pole hr.Kiik ?
  Pededel on “õigustatud ootused” aga meil pensionäridel kellele lubati 100€ ja anti 7€ ?
  Omal ajal mõtlesin,et kui uued jõud saavad võimu juurde siis hakkab ka midagi muutuma – sittagi !

 • Avatar

  Väga mäda see Eesti riik. Kes siis kamandab Eesti riigi raha, kui mitte Rahandusministeerium?

  • Avatar

   Tundub et rahapoliitikat ajab riigis siiski Kiik mitte Martin! Kuidas siis muidu saavad samasoo ihkajad pappi ikka hasardist?

  • Avatar

   Kurat mis toimub .Haiglatele ei anta raha las lapsed ja vanemad surevad.Ja sellistele annab riik raha.Mis toimub.

 • Avatar

  peaksime me sellise alatuse peale üles tõusma! Nt 20.augustil kogu normaalne rahvas sotsminni ette lokipea tagasiastumist nõudma. Samuti selle vääritu babtisti-ratase tagasiastumist. Selliseid alatusi ei saa lõpmatuseni taluda.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Hr.Kiik kus on minu ja teiste pensionäride “õigustatud ootus” kui lubati 100€ pensioni tõusu mis tilpnes 7€ ga ? Valetate ja vassite nii,et suu suitseb !

 • Avatar

  Fakti nentimine on tore aga mida võtab EKRE ette, et omale “pähe lastut” maha pesta?
  Arvestada tuleb, et on ära tehtud kogu EKRE valijaskonnale ja neile kes on “natuke poolt” aga pole veel kindlad.
  EKRE järgmine samm näitab kas teda hakkab rahvas omaks jõuks võtma või paigutub kategooriasse “ahh jälle üks partei…”

  • Avatar

   PS. Tanel Kiik ei sülita mitte ainult riigikontrollile aga sisuliselt kõigile neile Eesti vanematele kes hoolivad oma lastest.
   Selle raha saavad need inimesed kes JAHIVAD lapsi – sama hull seltskond kui mingid sektid kes “ajusi” pesevad.
   Meenub vana nali – mis vahet on pedagoogil ja “onul” – viimane vähemalt armastab lapsi aga need mtü-jad keeravad selle viimasegi tuksi…

 • Avatar

  Kas ehk oleks EKRE, l aeg valitsusest lahkuda. Ükskõik kuidas te püüate, on vastuseis totaalne nii teie koaltsioonipartnerite poolt,rääkimata juba hullunud opositsioonist ja neid toetavast ajakirjandusest. Meie unistuste Eesti on niikuinii hukule määratud ja seda lõhuvad kõik himukalt vaenuila suunurkades vahutamas. On juba kaugele näha, et eestlastest tahetaksegi lahti saada, jäävad ahned “Mogri Märdid” maale, globalistidest poliitikud ja nende truud ketikoerad. Mõtetu võitlus, üksteise järel võetakse teilt õelate irvituste saatel kaardid pihust. Parem hakake otsima neile 100000 teie toetajale uut kodumaad—ei taha sellises alatus oma rahvast vihkavas riigis elada.

  • Avatar

   Nüüd ei jää muud üle, kui algatada seaduslik uurimine riig rahade ebaseaduslikus kasutamises. Martin Helme iseloomustas ju seda olukorda võrreldes pangaröövli ebaseadusliku tegu, kes nõuab õigustatud ootusele viidates, et talle tuleb raha välja maksta. Mis sest, et seadusi rikkudes. Temal kui pangaröövlil oli ju tekkinud ÕIGUSTATUD OOTUS! Ja see on kõige tähtsam! Tõesti on selline tunne, nagu oleks sattunud hullumaja puhvetisse!

  • Avatar

   Sama mõte ammu kummitamas. Kuulutaks nt Hiiumaa hullumeelsusvabaks piirkonnaks. Range piirikontroll, ei mingeid neegreid, rätipäid, LKGB-lasi, globaliste, riigipätte. Oleks vähemalt üks vaba Eestimaa paik, kus normaalsed inimesed saaksid rahulikult elada ja töötada. Selliseid range piirikontrolliga normaalsete piirkondi võib üle Eesti tekitada. Niikuinii on ju kaks Eestit, teeme ära, elagem siis hullumeelsetest eraldi oma majanduspiirkondades.

 • Avatar

  Kui iga valitsusse valitud lammas määgib ainult oma nootide järgi, miks siis ülejäänud makse maksvad kodanikud – kelle makse omavoliliselt raiskab sihipäratult valitsus – peavad neid üldse maksma!? Mustalt või veerandkohaga tööle vormistamine, aga tööandjaga kokkuleppel täis- kuni poolteistkohaha töötades kokkuleppel ,,puhtalt kätte” ei või töötada? Andke minna, süda rahul, et SINU maksud jäävad vähemalt sinule ja tööandjale! Kui juba ministrid ja peaministrid KARISTAMASTULT ni võivad teha, siis miks sina ja mina seda ei või? Seadus on kõigile üks, olgu siis maksud ka kõigil seaduslikult sihipärased! Kui ei ole, siis ärgu olgu ühelgi maksumaksjal seda lünka vaja täita. Kahupea aadress pole oluline, Kus otsib – see leiab ise!

 • Avatar

  Samal ajal Postimehes artikkel: “Riik võtab haigetelt lastelt toetusi”
  Ahastuses vanemad on hakanud oma ravimatu haigusega lastele nõudma kohtu kaudu tagasi puudetunnistusi, mille ametnikud on ära võtnud.
  Mullu võttis sotsiaalkindlustusamet puudetunnistuse ära või hindas puude kergemaks ligi 5500 inimesel, sh rohkem kui tuhandel haigel lapsel.
  Loe lähemalt: https://leht.postimees.ee/7008654/riik-votab-haigetelt-lastelt-toetusi.

  Eks seda kulutatavat ja “õigustatud ootustega” väljamakstavat raha on vaja kusagilt kokku hoida, näiteks haigete laste pealt saab kokku hoida ning tundub igati sobilik ja moraalne olevat …

 • Avatar

  Huvitav, miks Jüri Ratas tundub jäägitult seda kahtlast lokilammast toetavat!? Mis asi on see, mis neid niivõrd seob, et hr peaminister tundub igasuguse loogilise mõtlemise ja kriitikameele kaotavat, kui keegi kritiseerib õigustatult tema endist assistenti???
  Misasjus õigupoolest ja kelle peos on meie Jüri kellad? Ja mida ja kellele Brüssellis on hr Ratas lubanud?
  Ahjaa, lokilammas olevat mõni aeg tagasi mingi pundi neid nn “mtüüsid” asutanud ja vasakpress kiitis teda väga selle eest.
  Siit järjekordne küsimus: kas nendest “mtüüdes”t mõni kas sellesse punti kuulub, mille meie lambuke asutas?

 • Avatar

  Kiik kiigutab need rahad kellegi taskusse. MTÜ-d ei pruugi neid rahasid saada. Elu on salline – meie lollid aga maksame makse.

 • Avatar

  Miks peab selline imbesill olema minister ??? Mõttetu inimene, kes sellega täidab kellegi tellimust. Ega see raha ei jää MTÜ-dele – suurem osa kanditskse kindlsti kellegi taskutesse. Seepärast “karvane” tõmblebki.
  Meie lollid aga rahastame seda.
  KAUA VÕIB!!!

  • Avatar

   Miks selline solvav sõim, viha ja süüdistused? Kui need süüdistused on alusetud, mis siis?

  • Avatar
   Kremli ööbik

   Aare, palu kohe vabandust! – muidu Protestija kaebab sind kohtusse!

 • Avatar

  Võimalik vaid Eesti mänguriigi liivakastis. Seadused ei kehti. Kui tuleb tahtmine ignoreerime kasvõi gravitatsiooniseadust ja hakkame vaibaga lendama. Juhuu,Banaania, here I come.

 • Avatar

  Selle raha eest sooviks näha sünnitavaid mehi, paraku neid pole olnud kunagi
  Naised väivad elundid kokku suruda, samuti lapsi ei tule

 • Avatar

  Lihtsalt masendav. On päevselge, et tegu on korruptsiooniga aga ükski võimu teostav asutus ei piiksu kuna teema on “selline”. Miks mina seadusi pean täitma ja makse maksma samal ajal kui homokiik ja co võivad vilistada ja teha mis tahavad?

  • Avatar

   Praegu peaks rahvas korraldama maksuvaakumi pooleks aastaks. See on sigadus võimu positsioonilt ja see tuleks lahendada relva abil kui muud võimalust riik ei paku. Kui seadust ei täideta ,siis pole ka riiki ja maksab igaühe võime ennast relvaga kaitsta..ka oma rahalisi vahendeid mida Kiik kasutab jõhkralt jõupositsioonilt…ja Ratas vaatab lihtsalt lolli näoga pealt. Vastik,vastik,vastik.

 • Avatar

  Kas mingile lilla perverdile seadused ei kehtigi. Mina, kui maksumaksja, ei ole nõus oma maksuraha ”jagama” igatsugu pervertidele, sinna kuulub ka väärakas kiik. Mitte kuidagi ei suuda mingi pervo nime suure algustähega kirjutama.

 • Avatar

  Sm Kiige strateegilised parasiitpartnerid on ju võimelised vaid võõral verel vegeteerima ja ilmselgelt sureksid nad ilma selleta valguskiirusel välja. Mida aga sm Kiik oma viltkiivri all kuuma saand ollusega enam ei adu on sõnum mille ta saadab ühiskonnale. Sõnum millest ka raske vaimse puudega pole võimalik teisiti aru saada lausa karjub, et VARASTAGE JA VALETAGE!!! Mida rohkem, seda uhkem! See on nüüd uus riiklik standard!!!
  Eriliselt austuse- ja tunnustusevääriline on aga varastada laste, vaeste ja santide tagant, see on koguni nii progressivne tegu, et selle eest saab koheselt nädala tegija tiitli ning kindlasti päädib ka tunnustusavalduste ja teenete ristiga residendilt endalt. Nobeli preemiaks jääb selle teo globaalsest mõõtmest mõni kilomeeter puudu ja ilmselt jääbki see üllas tegu selle viltkiivriga tankisti ainsaks kõrghetkeks tema elu jooksul.
  Aga kohalikes mastaapides ning ajaloo huvides see nimi ja tegu suisa karjub kuldtähtedes jäädvustamist rohekal rändrahnukujulisel “au”tahvlil, mille saaks paigutada maharaiutud riigipeade alleele.

 • Avatar

  Tuleb hakata habarovskit tegema, ehk iga paev tuvisid söötma.Sedasi edasi minnes,kus Keskus ja nn.Isamaa sõidavad yle,kaotab EKRE valijaid.

 • Avatar

  Igal oinal ja karvapea lambal tuleb Mihklipäev.

 • Avatar

  Anarhia (kr ἀναρχία ‘võimuta olek, valitsemise puudumine’) on vabadest isikutest koosnev võimuta ühiskond; ühiskonna selline seisund, mille puhul pole valitsust, pole ühe inimese sunduslikku võimu teise inimese üle, pole riiki, üleüldse kohustuslikku ühiskondlikku organisatsiooni. Täielikult on elimineeritud poliitilised ja õiguslikud institutsioonid, poliitiline ja õiguslik ideoloogia. Tavaliselt saab ta alguse tänavalt, siin aga riigi juhtimisstruktuuridest???

 • Avatar

  Nüüd ei jää Helmel enam muud üle kui prokuratuurile avaldus esitada. Seadust ju rikutakse ja on juba pikemat aega rikutud. Tahaks näha, mida proks selle peale kostab.

 • Avatar

  Mida see peaks tähendama, veel üks karvane, kes ei allu Eesti Põhiseadusele, nagu seda teeb president. Kuhu me anarhianäljastega jõuame, Putinile otse sülle, kes peataoleku ära kasutab.Või ongi see taotluslik Ratasel, oma jüngrid siin-ning sealpool merd vastuolusid otsima ja leidma panna. Reps tegutseb hariduspõllul, vastandudes välismaalaste seaduseelnõude kritiseerimisega, et slaavi keel ohtu ei satuks ja pruunlasi juurde tuleks. Kõik kisub metsapoole, milleks selline valitsemine, kus Sinust üle sõidetakse, irve näol, aru ma ei saa. Kräsupea on vaid Ratase tööriist, minge ära selle valeliku haardest, enne kui oma näo kaotate.

 • Avatar
  Ants Jürman

  Lihtsalt JÄRJEKORDNE näide sellest, et Eesti valitsemine pole mitte riigimehelik vaid käib pigem Krõlovi valmi “Luik,haug ja vähk” vaimus. Siit üleskutse ettevõtjaile, OPTIMEERIGE oma makse niipalju kui võimalik, sest kui riiki juhitakse mitte SEADUSTE vaid OOTUSTE alusel, siis on mul ka õigustatud lootus, et teatud seltskonnad kaovad poliitiliselt areenilt igaveseks, kasvõi selle tõttu, et pehmelt öeldes veidruste kinnitagumiseks ei jätku enam raha. Täna üks süüdimatu Ratas rääkis jälle, et Rail Balticu rajamine läheb jõudsalt edasi, ilmselt arvestab sellega, et kui S.Kallas tuli 10 milj. $ kadumisest puhtalt välja, siis tekivad temalgi 20 aasta pärast kohtusaalis mälulüngad, numbrid on ju nii suured, et ei tule enam meelde mitme nulliga kirjutatakse….

 • Avatar

  Aga avalikustage see lokilamba kodune aadress

 • Avatar

  Kiik sellega siis tõlgendab seadust omamoodi.

 • Avatar

  Helme võitis lahingu, kuid kaotas sõja…. vähemalt on ikka kõik endine sasipundar selle soo/hälbeliste riigipoolse rahastamisega. Ja veelgi halvem paistab kogu lugu selles valguses, et parandamatult haigetele ja puudega lastele ‘ei jätku’ raha nende abistamiseks! Võitlus peab jätkuma selle LKGB parasiitide seltskonna maksumaksja küljest maha raputamiseks.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused