Sotsid ei malda 1. maini oodata – nõutakse õigust viirusohu aegadel rahvast avalikult valitsuse vastu ässitada

Eesti,
©UU
Tulevane uimastiaparaat? Raha sisse ja narkots kätte…

Sotside üks ninameestest Lauri Läänemets pöördus eriolukorra juhi peaminister Jüri Ratase poole ettepanekuga viivitamatult lõpetada eriolukorra avalike koosolekute keeld – ilmselt jääb neil valitsuse kritiseerimisel jõust puudu ja opositsioon tahab oma viha koos viirusega massidesse kanda.

“Avalik koosolek on kodanike põhiseaduslik õigus ja selle piiramine saab toimuda vaid väga kaalukatel põhjustel, milleks on kindlasti ka terviseküsimused. Arvestades aga, et lubatud on koosviibimised ühistranspordis, töökohtadel tööprotsesside teostamiseks, on avaliku kogunemise täielik keeld ebaproportsionaalselt suur,” märkis Läänemets kirjas peaministrile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Valitsus on teavitanud eriolukorra pikendamisest, kuid kehtestatud piirangute leevendamisest, lubades avada järk- järgult muuseumid, kaubanduskeskused, piiratult õppetöö koolides. Inimeste meelsuse väljendamise võimaluste piirangute kohta seni otsust tehtud pole. /…/ …antud hetkel ei lahendata eriolukorras pelgalt tervishoiu hädaolukorda, vaid tehakse ulatuslikke sotsiaal-majanduslikke abiplaane, mis eeldavad avalikku arutelu ja kodanikel võimalust oma meelsust väljendada. Palun viivitamata lõpetada avalike koosolekute keeld ja tagada inimestele nende põhiseaduslik õigus ühiskonna protsessides osaleda,” ütles Läänemets.

Seega soovivad sotsid sisuliselt lubada olukorras, kus vähemalt Tallinnas kasvab terviseameti andmetel haigestumiste hulk, avalikke koosolekuid, kus inimesed ei saa järgida 2×2 distantsi ja mis võivad seetõttu nakatumist hoogustada. Läänemets tundub mitte märkavat seda, et “koosviibimised ühistranspordis ja töökohtadel tööprotsesside teostamiseks” on hädavajalikud ühiskonna toimimiseks, “meelsuse väljendamine” aga ei kuulu nende hädapäraste vajaduste hulka. Seda enam, et “põhiseaduslik õigus ühiskonna protsessides osaleda” on e-riigis võimalik ka teisi kanaleid pidi.

Nii ongi sotside pöördumine üks osa valitsusvastastest rünnakutest eriolukorra kontekstis – samal ajal kui maailmas tõusis koroonasurmade arv üle 180 000, neist ligi kaks kolmandikku on registreeritud Euroopas, ilmnes kolmapäeval uudisteagentuuri AFP ametlikel andmetel tuginevast statistikast. Sotsid aga arvavad ennast teadvat viiruseohu tühisusest.

Eriolukorra juhi korraldusega on keelatud avalikus kohas viibida ja liikuda rohkem kui kahel isikul üheskoos, välja arvatud juhul, kui seda ei ole võimalik mõistlikult tagada, samuti hädaolukorra seaduse alusel keelatud alates 13. märtsist kuni 1. maini kõik avalikud kogunemised. Sotsid on “püha viha” nii täis, et ei jõua oma töörahva pühani oodata. (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused