Sotsid jagasid riigi raha oma liikme tegevuse toetuseks, kasusaaja keeldus selgitustest

Marianne MikkoMarianne Mikko

Sotsiaaldemokraatlik Erakond esitas ettepaneku anda nn katuseraha 142 objektile või organisatsioonile kogusummas 1,090 miljonit eurot. Summad jäävad vahemikku 2000-22 500 eurot. Muuhulgas jagavad sotsid riigieelarvelist raha oma riigikogu fraktsiooni liikme Marianne Mikko projektile ja Eesti LGBT ühingule.

20 000 eurot annavad sotsid MTÜ-le Baltic Center For Russian Studies uurimisprojekti “Putini Venemaa pärast 2018. aasta presidendivalimisi: isevalitsemise taastamine või reformide katse? Valikud Eestile” läbiviimiseks. Sama suure summa eraldavad sotsiaaldemokraadid ka Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse tegevustoetuseks, kirjutab rahvusringhäälingu uudisteportaal. Eesti LGBT ühing saab sotsidelt propagandatööks 10 000 eurot.

Kõige tähelepanuväärsemalt korruptiivsema rahaeralduse teevad sotsid oma riigikogu fraktsiooni liikme ja europarlamendi endise saadiku Marianne Mikko tegevuse heaks. Nimelt saab sotside nn katuserahast 10 000 eurot Eesti Naisliit. Liit annab välja entsüklopeedilise kogumiku Eesti ühiskonna arengut kõige enam mõjutanud naistest. Väljaande koostaja on Marianne Mikko. Raamatu koostamise algataja on Mikko, raamat peaks ilmuma kevadel.

Kui rahvusringhäälingu uudisteportaal Marianne Mikkole helistas ja soovis kommentaari katuseraha teemal, ütles Mikko, et see ei ole tema teema. “Ei ole üldse minu teema ja häda on ka selles, et ma ei ole ka Eestis ja arvuti lähedal,” ütles ta. Küsimusele, kas sotside katuseraha saaja ja Mikko koostatava raamatu puhul on tegemist sama väljaandega, vastas Mikko: “See on hea küsimus. Kas me teeme praegu intervjuud. Ma olen hetkel eemal arvutist ja ka Eestist. Ma ei ole olemas ja ma võtaksin natukene aja maha,” teatas Mikko.

Kommentaarid