Sotsid, kas teil on võimlemisrühmad juba loodud? Kehakultuurlane Tarand näitas, et vist on

Eesti,
©UU
EKRE meeleavaldusel olid kohal sotside võimlejad Mikser, Vakra, Ossinovski, Padar, Saar ja veel teisedki, et tüüpiline sotsimöll valla päästa.

Kuigi Nestor ja Ossinovski loovad EKRE-st pilti kui vägivaldsest erakonnast, on toores jõud alati käinud kaasas sotsidega, mida tõestas edukalt ka provokaator Tarand.

Neli aastat tagasi, 26. novembril 2014 kirjutas Eesti Ekspress ajalukku vaatava loo “Sotsid tõid Eesti poliitikasse vägivalla”, milles kõlab tõdemus: “Sotsidest sai kolmekümnendate algul toore jõu sünonüüm Eesti poliitikas”.

“Eesti Sotsialistliku Tööliste Partei löögiüksused kandsid lihtsat nime – võimlemisrühmad. Need “kodanlisele kaitseliidule” vastukaaluks loodud rühmad moodustasid partei erisektsiooni ja nende eesmärgiks oli kasvatada oma liikmeid julgeteks töölisliikumise kaitsjateks. Iga võimlemisrühm koosnes kuni 40 liikmest pluss rühmajuht ja asetäitja. Rühm omakorda jagunes nelja 10-liikmelisse jakku. Niisiis tegemist oli selgelt paramilitaarse organisatsiooniga, ” kirjutas EE.

Suveks 1932 oli võimlemisrühmadest kujunenud arvestatav jõud. “Üksi Tallinnas on organiseeritud seitse täiskasvanute löögirühma. Punakaardil arvestatakse praegu üle 1700 väljaõpetatud mehe,” kirjutas Rahvaleht augustis 1932. Loodi ka naisvõimlejate rühmad. Valitsust hakkasid parteide tugevnevad löögiüksused üha enam häirima ning 11. augustil 1933 otsustas Jaan Tõnissoni valitsus kõik need organisatsioonid sulgeda.

Sotsidega on vägivald kaasnenud ka taasiseseisvunud Eestis. 14. aprillil 2004 kirjutas Eesti Päevaleht loo: “Sotsid ja keskerakondlased läksid kolmapäeval kaklema, kui mõlemad tahtsid esimesena esitada europarlamendi valimisnimekirju; kohale kutsuti ka politsei”.

“Sotsiaaldemokraatliku Erakonna pressiesindaja Olari Koppel ütles BNSile, et nemad tulid kohale teisipäeval kell 14 ja võtsid koha sisse. Öösel jõudsid kohale keskerakondlased ning võtsid arvulist ülekaalu kasutades esikoha ära. Hiljem olevat õiglus taastunud. Kähmluse peale kohale tulnud politsei registreeris, et ühel inimesel tuli kähmluses pintsakunööp ära, teisel kukkus maha diplomaadikohver ja üks naine kukkus pikali,” kirjutab EPL. Umbes nagu Tarandi juhtumi aegu.

Nii et vägivald on alati olnud sotsidele omane nähtus. Praegu sotsidel ilmselt veel võimlemisrühmi pole, aga selles nii kindel olla ei maksa. Praegu teevad räpase töö ära eurosaadikud, ministrid, sotside juhtpoliitikud ja kuulekas peavoolumeedia.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused