Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sotsid nõuavad kahtlustuse saanud Kaljulaiu ametist lahkumist

19.09.2016
1JL04AUG16B-22

Tallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees Jaak Juske hinnangul peab Hiiu staadioni avamise reklaamidega seoses kahtlustuse saanud Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid peab oma ametikohalt koheselt tagasi astuma.

“Kaljulaid on kahtlustuse kohaselt Savisaare lähedase perekonnasõbrana seotud korruptiivse skeemiga, kus väärkasutati tallinlaste raha Hiiu staadioni reklaamikampaanias. Reklaamide tegemise hetkel oli ta reklaamiteenust pakkunud eraettevõtja, kuid täna on ta Põhja-Tallinna linnaosa vanem. Kaljulaiu jätkamine sellel ametikohal rikub Põhja-Tallinna linnaosa mainet,“ sõnas Juske erakonna pressiesindaja vahendusel.

Juske märkis, et möödunud aastal andis Kaljulaid Savisaarele 35 000 eurot laenu. “See näitab, et nad oma tegemistes tihedalt seotud. Kuigi Kaljulaid väidab, et ta intresse ei küsi, tekib kahtlus, et intresside asemel on ta nimetatud linnaosa vanema ametikohale,” ütles Juske.

Põhja-Tallinna linnaosa keskerakondlasest vanem Raimond Kaljulaid sai kahtlustuse omastamisele kaasa aitamises, teatas Kaljulaid pärast kaitsepolitseis käimist Twitteris.

Kaljulaid sai kahtlustuse Edgar Savisaare ja ettevõtjate kriminaalasjas seoses Hiiu staadioni reklaamidega. Hiiu staadioni avamispeole ja talgutele kutsunud plakatid valmistas Kaljulaiule kuuluv ettevõte 2013. aastal. Reklaamide tellimise ajal oli Kaljulaid eraettevõtja, mitte ametiisik.

Riigiprokuratuur kavatseb esitada Keskerakonna esimehele ja kriminaaluurimise tõttu Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Edgar Savisaarele lisaks varem esitatud kahtlustusele veel kahtlustuse Tallinna eelarvevahendite enda kasuks pööramises.

Riigiprokuratuur kinnitas, et kriminaalasja raames kogutud andmed annavad aluse Savisaarele kahtlustuse esitamiseks, mille kohaselt on tegemist linnale eraldatud eelarveliste vahendite kuritarvitamisega kohaliku omavalitsuse volikogu valimisreklaamide valmistamisel 2013. aastal.

Savisaarele on seni esitatud kahtlustus neljas altkäemaksu võtmise episoodis, rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastuvõtmises. Keskerakond on saanud juriidilise isikuna kahtlustuse keelatud annetuse vastu võtmises.

Savisaarele altkäemaksu andmises on kahtlustuse saanud ärimehed Aivar Tuulberg, Alexander Kofkin, Hillar Teder ja Vello Kunman ning reklaamiärimees Paavo Pettai võltsimises ja keelatud annetuse andmisele kaasa aitamises.

Tallinna linnavolikogu esimeest Kalev Kallot kahtlustatakse kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele ning Savisaarele altkäemaksu vahendamises kahtlustatakse ekspoliitik Villu Reiljani ning viimati lisandus kahtlustatavate ringi veel Toomas Metsavas.

BNS