Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sotsid sõid võimuliidus püsimise nimel oma sõnu ja Juhan Parts määratigi Kontrollikotta

10.10.2016
oss

Nii nagu juba eelmisel nädalal Uutele Uudistele tundus määratigi Juhan Parts Kontrollikoja Eesti esindajaks ja sotside vastuseis murti. Ilmselgelt oli tegu tagatoakokkuleppega, mis tehti seoses Kaljulaiu presidendiks määramisega eelmisel nädalal Riigikogus.

Valitsuse pressiesindaja teatel otsustas valitsus esmaspäeval 10. oktoobril peetud erakorralisel telefoni teel peetud istungil, et Euroopa Kontrollikoja Eesti esindaja kandidaat on Juhan Parts.

Peaminister Taavi Rõivas sõnas, et üksmeele saavutamine oli praeguses etapis möödapääsmatu ning tunnustas koalitsioonipartnereid konstruktiivse ja lahendustele orienteeritud suhtumise eest. “Olen ka varem öelnud, et Juhan Parts on sellele ametikohale tugev kandidaat. Tema kasuks räägib ainuüksi fakt, et tegemist on endise peaministriga ning kaalu lisab seegi, et Parts on olnud majandusminister ja riigikontrolör,” ütles Rõivas.

Sotsiaaldemokraaliku Erakonna esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul andsid sotsiaaldemokraadid Juhan Partsi Euroopa Kontrollikotta nimetamise osas järele, et Eesti ei takerduks sellesse vastasseisu ja saaks edasi liikuda.

“Sotsiaaldemokraatide ega minu enda arvamus Juhan Partsist ei ole ajaga muutunud. Muutunud on olukord. Valides Kersti Kaljulaidi presidendiks teadsime, et peame seejärel kiiresti leidma ka kontrollikoja liikme. Alates tänasest on küsimuse all Eesti Vabariigi rahvusvaheline usaldusväärsus. Et Reformierakonna ja IRL-i ühisliit selles küsimuses on murdmatu, otsustasime sel korral astuda sammu tagasi, et Eesti saaks minna edasi,” ütles Ossinovski erakonna esindaja vahendusel oma kapituleerumist tunnistades.

Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Martin Helme nimetas toimunut tüüpiliseks kartellierakondlikuks poliittehnoloogiliseks farsiks. “See on ilmselgelt poliitika, millele Konservatiivne Rahvaerakond kui ausat ja läbipaistvat joont ajav erakond ei saa oma heakskiitu anda. Parts on meie arvates ebaõige ja halb valik pärast oma korduvaid äpardusi majandusministrina.”

Ka Vabaerakonna esimees Andres Herkel mõistis hukka valitsuse otsuse saata Juhan Parts presidendiks valitud Kersti Kaljulaidi asemel Euroopa Kontrollikotta ning peab seda inetuks uue presidendi ja Eesti avalikkuse suhtes.

BNS – UU

Seotud lood