Sotsid survestavad riigisekretäri ja takistavad sõltumatut uurimist

Eesti,
©UU
Kui vasakpoolsed riiki sotsialismi suunas juhivad, ei aita ka kümme kõrgharidust.

Sotside pidev turmtuli maaeluminister Mart Järviku ja tema tegevuse uurimisega seotud isikute suunas näitab, et vasakpoolsed üritavad neid kallutada sotsidele meelepäraste otsuste tegemise suunas.

Peaminister Jüri Ratas palus teisipäeval riigisekretäril läbi viia uurimine maaeluministeeriumis toimunu osas, andes selleks aega kuni kümme päeva. Kuna seniks jääb maaeluminister Mart Järvik ametisse, siis on sotsid raevunud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nüüd ongi sotsid asunud rünnakule. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar saatis eile õhtul riigisekretär Taimar Peterkopile kutse tulla sotsiaaldemokraatide fraktsiooni, et saadikud saaksid otseallikast teada, millega tegeleb maaeluminister Mart Järviku tegevuse uurimiseks moodustatud komisjon, vahendab BNS.

Sotsid tahavad, et riigisekretär annaks ülevaate sellest, mida täpselt on peaminister palunud komisjonil uurida ja millisel kujul vormistatakse uurimise lõpptulemused. Muuhulgas tahavad nad teada, kas uurimisest valmib aruanne ja millisel kujul on avalikkusel võimalik uurimistöö järeldustega tutvuda.

Tegemist on otsese surve ja mõjutamisega – riigisekretärile peaks andma aega ja rahu selle küsimusega tegeleda, ja ta ei pea aru andma opositsioonierakonnale, kelle ainsaks sooviks on valitsusele ära teha. Tulemused antakse teada siis, kui need on olemas, mitte varem.

Lisaks nõudis korruptsioonivastase erikomisjoni esinaine (jällegi sots) Katri Raik, et maaeluminister Mart Järvik tuleks viivitamatult komisjoni ette – selleks ei lepitud igapäevasel tööl käiva ministriga isegi mitte kokku, vaid nõuti tema kohaletulekut, kuigi Raik peaks ise teadma, et neljapäeviti on valitsuse istung, kus on vaja ministrite kohaleolekut.

Alati saanuks kokku leppida mõlemale poolele sobiva aja, kuid sotsid ajavad stalinliku joonega “keelan-käsen-poon ja lasen”-liini. Demokraatlikus riigis aga ei saa tšekisti mentaliteediga tööd teha ega uurimisorganitest sotsidele sobivat troikat teha.

Hiilivat riigipööret läbi viiv opositsioon näitab, et nad on valmis jalge alla tallama kõik demokraatliku ühiskonna reeglid – sel korral riigisekretäri survestades.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused