Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sotside esimees tegi piinliku käki: ta ajas segi usureformaatori ja tumedanahaliste eestkõneleja

15.08.2023
Lauri Läänemets

Siseminister Lauri Läänemets (SDE) ajas peapiiskopi juubeli puhul peetud tänupalvusel peetud kõnes sassi Martin Lutheri ja Martin Luther Kingi.

Pühapäeva õhtupoolikul tähistati Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus tänupalvusega peapiiskop Urmas Viilma 50. sünnipäeva.

Vaimulike kõrval said sõna ka Riigikogu esimees Lauri Hussar (Eesti 200) ja siseminister Lauri Läänemets (SDE).

Siseminister teatas oma kõnes aga piinlikult eksides, et Martin Luther King kirjutas luterliku kirikuhümni „Üks kindel linn ja varjupaik“.

Asi aga selles, et üks meestest, Martin Luther, on 16. sajandi usureformaator, teine, Martin Luther King, võitles aga 20. sajandil Ameerikas tumedanahaliste õiguste eest ning kirikuhümni loomises kuidagi kaasa ei saanud lüüa.

Ministri veale osutas Postimehele nördinud vaimulik, kes soovis anonüümseks jääda.

„Sellisest möödapanekust nähtub päris selgesti arusaamise puudumine, et tegu ongi kahe erineva inimesega, kellest üks elas teisest ligi neli sajandit varem. Üllatusmoment seejuures puudub — niisugune ongi meie üle valitsevate asehaldurite tase,“ leidis Riigikogu liige Varro Vooglaid.

„Elektrimolekulid, soomlastest soomepoisid, süsinikku emiteerivad puud, mitteslaavlastest ukrainlased, mustanahalised martinlutherid! Mis järgmiseks? Või kas saab midagi üldse veel jaburamaks minna?“ ironiseeris orientalist Peeter Espak meie valitsuseliikmete rumalustele viidates.