Sotside ja reffide umbusaldusavalduse tekst – hunnik jaburaid lugusid, mis sobiks hästi ka umbusaldajate endi kohta

Eesti,
©Scanpix
Nii hõiskasid reformarid pärast valimisi. Seda raskem on nüüd opositsioonipinki taluda.

Reformierakonna, sotside ja üksiku aknaaluse umbusalduse tekst on selge näide tühjast emotsionaalsest sõnamulinast.

“Peame kahetsusega nentima, et Jüri Ratas ei ole peaministrina suutnud tagada Eesti väärikat valitsemist. Jüri Ratas ei ole suutnud moodustada valitsust, mis töötaks Eesti edasiviimise nimel. Selle asemel on Eestil valitsus, mis alates ametisse astumisest on rünnanud erinevaid ühiskonnagruppe ja lõhkunud ühiskonna sidusust.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Jüri Ratas on suutnud moodustada valitsuse Eesti edasiviimiseks ja see valitsus on juba teinud samme selle nimel. Ülalpool olev arvamus kuulub valitsusest välja jäänutele. Mis aga puutub erinevate ühiskonnagruppide ründamisse ja ühiskonna sidususe lõhkumisse, siis seda on kogu aeg teinud just RE ja sotsid EKRE-t rünnates ja koalitsiooniliikmete vahele kiilu tagudes.

Reformierakonnalt-sotsidelt on pärit kõik need algatused, mis on Eesti lõhestanud – kooseluseadus, pagulaste truualamlik vastuvõtmine, “euroopalike väärtuste” ehk perverssuste import ja palju muud. Ühiskonna põhjalik lõhenemine algas Reformierakonna valitsemise ajal.

“Meil on valitsus, mis vaatamata majanduskasvule, on teinud ja tegemas kulutusi tuleviku arvelt.” Reformierakonna valitsemise ajal võeti Eestilt tulevik, kui Ansipi valitsus hülgas majandussurutise ajal rahva ja saatis inimesed Soome tööle. Praeguse valitsuse samme on saatnud asjalikud põhjendused.

“Valitsusliidu poliitikute väljaütlemised on kahjustanud Eesti mainet strateegiliste rahvusvaheliste partnerite ees ning Jüri Ratas on olnud võimetu seda jätkuvat maine kahjustamist ära hoidma ning veel vähem lõpetama. Jüri Ratase valitsuse tegevus võib rahvusvaheliselt viia Eesti ohtlikusse isolatsiooni.”

Reformierakonna ja sotside endi poliitikud ning president Kaljulaid on need, kes kahjustavad Eesti mainet libauudiseid levitades ja välismeedias oma maad laimates. Keegi sõltumatutest ühiskonnategelastest ei kinnita Eesti maine langust liitlaste silmis, vaid nad räägivad jätkuvast normaalsest suhtlusest. Jüri Ratase uue valitsuse ajal on toimunud vaid mõningane lähenemine neile liitlastele, kes meid ohu korral reaalsemalt suudaksid aidata ehk USA-le ja Poolale, ning suurt rõhku pole pandud julgeolekuliselt kasutule Saksamaale.

“Eelmisel nädal teatavaks saanud Mart ja Martin Helme õigusvastane katse vabastada ametist Politsei-ja Piirivalveameti peadirektor on seni räigeim näide poliitilisest tippametnike tagakiusamisest ja kestvast korralagedusest Jüri Ratase valitsuses. Sisejulgeolekus valitsev usalduskriis ei ole saanud lahendust ning Mart ja Martin Helme pole vabandanud ei Politsei- ja Piirivalveameti juhi, valitsuse ega ka ühiskonna ees.”

Usalduskriis on paraku läbi, meedia on teatanud siseministri ja PPA peadirektori täielikust usalduse taastamisest, Martin Helme on tunnistanud oma viga… Samas on paljud Eesti inimesed (viimati ärimees Kristjan Rahu) öelnud, et rahva mandaadiga poliitikul peab olema õigus ametnikke paika panna ja need ei tohi olla puutumatud.

Jah, Reformierakonna ja sotside ette pole tõesti keegi lömitama läinud ega lähegi – teie ei ole kogu ühiskond! RE võiks ise alustada Rõivase vabandustega Vao-süüdistuste eest ja Ligi vabandusega naiste mõnitamise eest.

Kogu seda lapsikut teksti pole mõtet vahendadagi – Reformierakond ja sotsid on tõstnud valitsuse tagandamise aluseks lihtsad eksimused, mis on juba lahendatud. Iha võimu järele on sedavõrd suur, et unustatakse endagi jaburused või varemgi juhtunud analoogilised konfliktid, mis on lahenduse saanud. Nii kirjutab isegi Eesti Ekspress ühe kantsleri vabastamisest, mida vaidlustati kohtus kolmel korral, ametnik sai õiguse ja asi oli lahendatud kehtivate poliitiliste mehhanismide raames.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused