Sotside juhitav kultuuriministeerium kägistab Vana Baskini Teatri

Rubriik Eesti On
- Updated
©Teet Malsroos/Õhtuleht
Kultuuriministeerium lämmatas Vana Baskini Teatri.

Kuigi EKRE-t süüdistatakse selles, et erakond soovivat NO 99 teatri moodi ideoloogilisi kultuuriasutusi sulgeda, teeb teatrite kägistamist hoopis sotside juhitav kultuuriministeerium.

Sotsid, kes alati EKRE-t kultuurivaenulikkuses süüdistavad, näitavad oma tegelikku palet, mis tähendab marksistlikule ideoloogiale sobiva pseudokultuuri (NO 99) turgutamist ja sellest väljapoole jääva lämmatamist. Eriti vaenulikud on nad rahvuskultuuri suhtes.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vana Baskini Teater edastas teisipäeval järgmise pressiteate.

“Vana Baskini Teater lõpetab oma tegevuse

Vana Baskini Teater teatab kurbusega, et lõpetab 2019. aastal oma tegevuse.

Käesoleva aasta 18. jaanuaril saime Kultuuriministeeriumist teate, et kultuuriminister Indrek Saar on otsustanud sellest aastast lõpetada 14 aastat kestnud regulaarselt toiminud tegevustoetuse maksmise meie teatrile (2018. aastal saime toetust küll projektitoetuse nime all).

2019. aastaks on eraldatud erateatritele ca 1,7 miljonit eurot, mis on veidi rohkem, kui varasematel aastatel. Paraku meie teatrile ei jätkunud sellest ühtegi eurot ja olime seejuures ainuke, kes toetusest ilma jäeti. Samal ajal mitmel erateatril suisa suurendati toetust.

Vana Baskini Teatri tegevustoetus on olnud suurusjärgus 30000€ aastas, millega teater suutis katta kõik oma püsikulud (sh. dekoratsiooni- ja kostüümiladu, kontor ja prooviruumid, näitlejate buss, dekoratsiooniauto ja muud püsikulud). Riigipoolse toetuse puudumine paneb meid seetõttu väga raskesse seisu.

Kuna teatrimaailmas on projektidel pikk ettevalmistusperiood, siis ei ole meil oma tegevust võimalik koheselt ümber korraldada. Tallinna linna ja koostööpartnerite abiga püüame selle aasta uuslavastuste ja planeeritud etendustega hakkama saada. 8. märtsil 2019 esietendub Salme Kultuurikeskuses Vana Baskini Teatri ja Polygon Teatri koostööprojekt Mika Myllyaho komöödia „Garaaž“ (osades Tõnu Oja ja Andrus Eelmäe, lavastaja Tamur Tohver). Viimane esietendus- Gertrud Larsson „Kodutütred“- on meil 10. juulil 2019 (osades Helgi Sallo, Katrin Karisma ja Anne Veesaar, lavastaja Eero Spriit).

Loodame, et meie teatri vaataja mõistab meid.”

Vana Baskini Teater

Täiendatud! Kuigi Vana Baskini Teatri etendusi on lavastanud tunnustatud teatriinimesed ning näitlejateks on rahva armastatud tegijad, hindas kultuuriministeerium teatri kunstilist taset madalaks. Vaba Baskini Teatri eestvedaja Aarne Valmis aga ütleb, et Vana Baskini Teater kasutab etenduste loomisel väga tunnustatud lavastajaid ja näitlejaid, kelle repertuaarivaliku ja näitlejameisterlikkuse kõrge taseme osas pole põhjust kahelda. “Tõnu Oja, Helgi Sallo, Egon Nuter, Raivo Rüütel ja paljud teised… kas tõesti saame väita, et nende kunstiline tase on madal,” küsis Valmis.

Küsimusele, kas oli võimalik ka vastuargumente esitada, vastas Valmis: “Meid ei kutsutud isegi välja, komisjon ja minister tegid otsuse ilma meieta.” (ERR)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused