Sotside “kodanikuaktiviseerumise” taga on hirm võimupirukata nälga surra

Äärmusvasakpoolsed sotsid tõstavad oma lemmikloosungi.

Praegu paistab silma just sotside aktiivsus käimasolevate võimuläbirääkimiste läbikukutamiseks, et koos oravaparteiga ikkagi Stenbocki majja tagasi ronida.

Pole ju ka midagi imestada – kui nad võimust ilma jäävad, hääbub nende populaarsus nagu lumememm kevadpäikese käes. Vasakäärmuslased on nagunii teise ešeloni väikepartei, aga valitsuses olek aitas neil pildis püsida – opositsiooni jäädes jääb sotsidest alles vaid kraaksuv kaarnaparv, mis on küll ebameeldiv, kuid suurt ei sega. Ei maksa unustada, et sotsialistid käivad alla kogu Euroopas.

Sotsiaaldemokraat Sven Mikser kutsus Keskerakonna ja Isamaa liikmeid, kes on kavandatavale võimuliidule vastu, riigikogu mandaati vastu võtma ning käituda vastavalt valijate ootustele. “Selle koalitsiooni sündi on võimalik ära hoida,” sõnas Mikser. “Ma arvan, et kodanikuaktivism on kindlasti omal kohal.” (BNS)

Alles kolmapäeval kutsusid sotsid inimesi traditsiooniliselt barrikaadidele, kuid kuna Oktoobrirevolutsioon tundus ühiskonnale vastuvõetamatu, võeti see üleskutse tagasi. “Kodanikuaktivism” koos võimlemisrühmadega jäävad aga kindlasti nende arsenali, sest sotsid on kohal igal pool, kus veidigi kakluse järgi järgi lõhnab.

Kuigi sotsid ronivad ka europarlamenti, tuleb kukkumine ilmselt ka seal, sest nimekirjas on europrovokaator Tarand, multikultitar Mikko, hukkamõistuminister ja Eesti välispoliitika hukutaja Mikser, läbipõrunud spiiker Nestor ja rida teisi tegelasi, kes nüüd euroleivale lähemale hiilivad.

Kommentaarid