Sotside soov ERJK-le lisaõigusi anda on kui kahe teraga mõõk

Eesti,
ERJK on tuntud kui Kaarel Tarandi ja Liisa Oviiri eraprojekt.

Sotsid tahavad Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjonile (ERJK) volitusi juurde anda ja on nördinud, et korruptsioonivalitsus seda lubada ei soovi – kuid samas on ka nende endi motiivid segased.

Põhiseaduskomisjoni aseesimehe Lauri Läänemetsa hinnangul näitab justiitsministri Maris Lauri ettepanek lükata tagasi Sotsiaaldemokraatliku Erakonna eelnõu Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjonile (ERJK) volituste juurde andmiseks, et Reformierakond ja Keskerakond ei soovi tõsiselt tegeleda erakondade rahastamise järelevalve tõhusamaks muutmisega, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Õiguskantsler ja ERJK on teinud oma ettepanekud seaduse puudujääkide parandamiseks ja järelevalve tõhustamiseks. Vaja on tegutseda, mitte oodata. Viivitamine erakondade rahastamise järelevalve tõhustamisega teenib ainult Keskerakonna huvisid,“ lisas Läänemets.

Tõepoolest, kui eelmine valitsus üritas ebaefektiivset ERJK-d üldse likvideerida, oli Reformierakond väga selle vastu ja Kaja Kallas isiklikult rääkis, kui oluline see komisjon olevat, eriti Keskerakonna korruptiivse tegevuse tõttu. “Näib, et Keskerakonda on lummanud lihtne loogika – kui sa ikka jääd liiga palju sohi tegemisega vahele, siis tuleb kohtunikud ära kaotada,” ütles Kaja Kallas eelmise aasta 26. mail.

Nüüd on Reformierakond sellesama korruptandiga ühes valitsuses ega soovi ERJK volitusi laiendada, seda enam, et endalgi mitmed korruptsioonitaagad kaelas, alates kilekotirahadest ja Autorollost ning lõpetades VEB Fondi ja rahapesu mahamagamisega.

Aga ei maksa ka sotsidele kaasa tunda – neile on ERJK isiklik tööriist ja projekt teiste mõjutamiseks. Juhivad seda ju päris pikalt kaks üsnagi äärmuslikult vasakliberaalsete vaadetega inimest, kelleks on esimees Liisa Oviir ja aseesimees Kaarel Tarand. Neile tahetaksegi võimu juurde anda, et oleks võimalik kottida keda tahes.

Kindlasti ei soovi korruptsiooniga kokku puutunud Reformierakond ja Keskerakond tõsiselt tegeleda erakondade rahastamise järelevalve tõhusamaks muutmisega ja nende korruptsiooni-vastased algatusedki on kosmeetilist laadi. Aga ka sotsid ei ole oma tegevuses siirad, vaid tahavad võimult kõrvale jäetuna mingisuguseid hoobasid enda käes hoida.

EKRE aga on juba ammu arvanud, et ERJK praegusel kujul pole vähimalgi määral efektiivne.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused