Sotside variserlikkus tõstab pöördeid – nad kutsuvad peaministrit kriisiarutelule just kindla eelnõu ajaks

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Sotsid

Selleks, et takistada abielureferendumi arutelu Riigikogus, võtavad sotsid ette mida iganes, isegi siis, kui nende kahekeelsus seejuures väga kontrastselt välja joonistub.

Vasakäärmuslikud sotsid pöördusid reedel riigikogu juhatuse ja peaminister Jüri Ratase poole ettepanekuga jätta esmaspäevaks planeeritud referendumieelnõu riigikogu istungi päevakorrast välja ja asendada see aruteluga koroonakriisi leevendamise üle.

“On ülimalt vastutustundetu, et mitte öelda pahatahtlik tegeleda jätkuvalt lõhestava abielureferendumiga ajal, mil me oleme sügavas tervisekriisis ja tipparstid hoiatavad haiglasüsteemi kokkuvarisemise eest,” märkis sotside esimees Indrek Saar.

Kahekeelseks muudab sotside jutu just see, et nad on valmis abielureferendumi eelnõu muudatusettepanekutega nii üle ujutama, et parlamendi töö toppab pikaks ajaks, kuid samas väidavad, et peaminister peaks kiiremas korras parlamendi ette tulema. Ehk siis ühest küljest tahavad nad Riigikogu töö kinni jooksutada, samas aga jälle tahavad kiirete küsimuste arutamist.

Sotsid ei varjagi, et peaministrit oodatakse just abielureferendumi eelnõu arutelu ajaks ja selle asemel. Võiks ju välja jätta mõne vähem pakilise eelnõu, aga löök käib just referendumi pihta, mis näitab, et SDE pole siiras ka koroonavastase võitluse mures.

Lähikontaktsena isolatsioonis viibiv peaminister Jüri Ratas teatas reedel, et ta on valmis riigikogu ette tulema teisipäeval.

“COVID-19 viirushaiguse levik on jätkuvalt kriitiline. Juba mitu nädalat elame teadmisega, et nakatuda võib kõikjal. See mõjutab nii meie kõigi argielu kui ühiskonda ja majandust. Alates kevadest on valitsusel olnud väga hea koostöö riigikoguga kriisi lahendamisel,” märkis ta oma sotsiaalmeediapostituses.

“Olen nädal aega olnud lähikontaktsena isolatsioonis. Kui ka sel laupäeval test osutub negatiivseks, naasen tavapärase töö juurde. Pean oluliseks, et ühe esimese ettevõtmisena toimuks uus avalik arutelu riigikoguga, nagu kevadel tegime. Olen valmis riigikogu ette tulema teisipäeval kell 10, kui riigikogu juhatus seda võimalikuks peab,” kinnitas Ratas.

Nüüdseks on ka Kaja Kallas ühinenud sotside kahekeelsusega. (BNS-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused