Sotsist Saaremaa eksvallavanem maandus käppadele – ta on nüüd sotsiaalministeeriumi projektijuht

Eesti,
©Uued Uudised
Vastutuse vallas on kõige hullem olukord sotsiaalministeeriumis. Pilt on illustratiivne.

Kevadel koroonakolde tekkimise tõttu ametist tagasi astunud Saaremaa vallavanem Madis Kallas asus eelmisel nädalal tööle sotsiaalministeeriumis projektijuhina, kirjutab Saarte Hääl. Tema valdkond on e-teenuste areng ja innovatsioon.

Kuressaare linnapea ja esimese Saaremaa vallavanemana töötanud Madis Kallas võttis maikuus koroonakriisi eest poliitilise vastutuse ja astus ametist tagasi, vahendab BNS.

Madis Kallase edasiminek sotsiaalministeeriumi ja umbmäärasesse projektijuhi ametisse on loomulik – sotsid suunasid mehe oma toiduahelasse. Kuigi sotsiaalministeerium on nüüd Keskerakonna juhtida, on see sotside ajast endiselt komplekteeritud vasakpoolse mõttelaadiga inimestega ja nii leiti ka seltsimees Kallasele soe koht. Samamoodi liigutavad ju ka reformarid “omi” soojadele kohtadele, näiteks Laine Randjärve.

On väidetud, et nooruke sotsiaalminister Tanel Kiik on sotsimeelse ministeeriumi pantvang ja seetõttu laulab ka multikultiprojektidele kaasa, kuigi teised jällegi arvavad, et ministri mõttelaad ühtib sealse “lesbimaffia” (nagu sotsiaalministeeriumi ametnikkonda on nimetatud) maailmavaatega.

Kuigi Madis Kallast süüdistati selles, et tema vastutusalas tekkis tugev koroonakolle, kõlbab selline mees pandeemia tagajärgedega võitlevasse sotsiaalministeeriumi küll.

Igal juhul sai üks sots nüüd sotsiaalministeeriumi leivale ja hakkab ilmselt kirjutama innovaatilisi projekte, kuidas ideoloogilistele vähemustele raha leida.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused