Sotsist siseminister ootab “oma inimestest” islamivõitlejaid “koju”

Eesti,
- Updated
©AFP/Scanpix
Kurdi võitlejate käes vangis olevad pühasõdalased ootamas oma saatust.

Eesti vasakvalitsuse ministrid ronivad mülkasse ajal, mil isegi karmimad liberaalid sealt väljapääsu otsivad.

Ajal, mil isegi vanades lääneriikides on “tolerastid” ja “vihaõhutajad” saavutamas harvaesinevat üksmeelt selles, et Islamiriigi “pühasse sõtta” läinud inimesed jäetakse saatuse hoolde, annab Eesti taas kõigile silmad ette – siseminister Katri Raik teatab avalikult, et on valmis peadenüsijaid tervitama.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Eesti on valmis kaaluma Süüria-Iraagi konfliktipiirkonnas viibivate ning Eesti elamisluba omavate inimeste tagasivõtmist, samas pole ükski kümnekonnast piirkonnas viibivast inimest tagasipöördumiseks soovi avaldanud,” sõnas siseminister Katri Raik. Pange tähele, et Raik ei räägi isegi mitte kodanikest, vaid “Eesti elamisluba omavate inimestest”.

Nii nagu vasakvalitsus viib kandikul kodakondsuse kätte “hallipassimeestele”, kes pole ise vaevunud seda küsimagi, teatab Raik “Welcome, rapefugees!” kõrilõikajatele, kes pole ise isegi mitte palvetki esitanud – see on etteulatuv tolerantsus ja järelulatuv andestus, mis on omane ainult revolutsioonilistele sotsidele.

Samas teatab ERR: “Rootsi peaministri Stefan Löfveni valitsus ei kavatse sunniitliku äärmusrühmitusega Islamiriik liitunud ja nende ridades sõdinud kodanikke aidata ega neid riiki tagasi lubada, teatas pühapäeval rahvusringhääling SVT. “Iga maa võib teha oma valikud,” ütles Löfven SVT usutluses.”

Suurbritannia valitsus otsustas võtta kodakondsuse Islamiriigiga (ISIS) liitunud Shamima Begumilt, kes Süüriasse sõitmist ei kahetse, aga kes lootis laupäeval ilmavalgust näinud lapse huvides kodumaale naasta, kirjutab Postimees 21. veebruaril. Päev varem oli lehes uudis: “USA võimud teatasid, et ei luba Süüriasse teismelisena pühasõdalasi toetama läinud Hoda Muthanal Ühendriikidesse naasta.”

Isegi multikultimaal Rootsis ja islamipoliitikutega Suurbritannias ei taheta veriste kätega pühasõdalaste naasmist, aga sotside Eesti tahab neid “oma inimesi tagasi! Kas tegu on ideoloogiliste vendade-õdedega?

Raiki sõnul on neist inimesest umbes pooled alaealised ning naised on vahel juba aastakümneid tagasi Eestist lahkunud, välismaal abiellunud ning lahkunud konfliktipiirkonda koos abikaasaga. Neid inimesi ei seo Eestiga enam miski, nad on sülitanud otseselt näkku Eesti väärtustele ja läinud usu nimel tapma, ometigi leiab Raik: “Eestil on kohustus tagasi võtta oma kodanikud, kellele ei ole antud kodakondsust mõne teise riigi poolt.”

“Iga inimese puhul tuleb hinnata riske – ka alaealiste puhul –, miks inimene seal piirkonnas viibis, millega ta seal täpselt tegeles jne. Tuleb arvestada, et radikaliseerumisel on tegemist on pikaajalise riskiga, mis nõuab pikaajalist ja kulukat tegutsemist ja järelevalvet. Ilmselt on suurem lootus ühiskonda tagasi tuua alaealised, kuid jällegi, sõltub palju konkreetsetest asjaoludest,” ütles siseminister.

Seega tahab Raik, et Eesti hakkaks maksumaksja rahaga pühasõdalasi ideoloogiliselt ümber kasvatama, mis on Lääne-Euroopa kogemusi arvestades juba ette hukule määratud. Ideelisest moslemist ei saa kunagi sooneutraalset geilembi, keda Lääs visalt “euroopalike väärtuste” nime all kasvatab! Küll aga loob naasnud pühasõdalaste ideoloogia ja uute moslemimigrantide saabumine olukorra, kus need ideed hakkavad hoopis levima – Eestis elab juba 600 nigeerlast veriseima kõrilõikajate bande Boko Harami kodumaalt.

“Kui mõni niinimetatud välisvõistleja peaks ühel või teisel põhjusel Eestisse tagasi pöörduma, siis ei saa välistada, et selleks pädevad asutused karistusseadustiku terrorismi käsitleva paragrahvi või muu paragrahvi alusel selle inimese suhtes ka kriminaalmenetluse alustavad. Kindlasti on iga juhtumi puhul kaasatud erinevad ametkonnad, sealhulgas ka usueksperdid ja nõustajad,” ütles Raik. Aga mingu siis juba kogu Ratase kabinet ning sotside erakonna ladvik peade lõikamisest väsinuid turgutama!

Kaitsepolitseiameti pressiesindaja ütles BNS-ile, et ameti andmetel on Eestist Süüriasse võitlema läinud Abdurrahman Sazanakov, teiste konfliktipiirkonnas viibinute puhul on õigem öelda, et nad on konfliktipiirkonda reisinud. Taas üks õigustus – tegu on reisisellidega!

Tulge ometi mõistusele, kulla tolerastid, ja lõpetage see mõrtsukate sissevedu Euroopasse! Praegu on aeg orjalikust Läänele meeldida soovimisest loobuda ja seista kordki oma maa eest, mitte lubades siia kõrilõikajaid. Nemad tegid oma valiku, tehkem meie siin kodus oma – läksite verd valama, ja sinna jäägegi! Aga ilmselt lõpeb asi nii, et Katri Raiki tegemata töö teeb varsti ära EKRE siseminister Alar Laneman!

Loe ka: Eesti liberaalsus: lisaks naisesüütajatest immigrantidele ka pühasõdalased koju tagasi

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused