Spetsialist kahtleb turvalisuses: Riigi Infosüsteemide Ameti peadirektor jätaks e-valimised ära

Kadri SimsonKadri Simson

Majandusminister Kadri Simson ütles valimiskomisjoni otsust ID-kaardi vigasest kiibist hoolimata korraldada oktoobris siiski e-valimised, kommenteerides, et tegemist on tõsise olukorraga.

“Näiteks ka Riigi Infosüsteemide Ameti peadirektor Taimar Peterkop ütles 5. septembril meediaväljaannete peatoimetajatele, et tema e-valimiste korraldamisega ei riskiks,” märkis Simson.

Simson lükkas tagasi Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri tehtud kriitika peaminister Jüri Ratase pihta, milles opositsioonierakonna juht leidis, et Ratas on ID-kaardi juures avastatud turvaprobleemist teavitamisel üle reageerinud ja sellega Eesti riigi mainet kahjustanud.

“Hanno Pevkuri süüdistused ei kannata mingit kriitikat. Peaminister Jüri Ratas on kogu ID-kaartide potentsiaalse turvariski temaatikat juhtinud väga kindlalt, tasakaalukalt ja avalikkust kaasates,” ütles Simson.

“Reformierakonna esimehe süüdistustest jääb mulje, et nemad oleksid tõsise probleemi lihtsalt maha vaikinud ja kinni mätsinud. Peaministri süüdistamise asemel tuleks Pevkuril hoopis häbi tunda, et nende valitsemise ajal üldse võimaliku turvariskiga ID-kaardid käiku lasti,” lisas Keskerakonna aseesimees Simson.

Simsoni sõnul keskendub valitsus tõstatunud probleemile parima lahenduse leidmisele ja Eesti inimestele parimate turvaliste lahenduste pakkumisele.

Kommentaarid