Suri telelegend Mati Talvik (1942-2018)

Mati Talvik

Kolmapäeva 25.07.18 õhtul suri 76 aasta vanuselt pärast rasket haigust Mati Talvik, teatas Rahvusringhääling.

Mati Talviku surmast teavitas avalikkust tema poeg Artur Talvik.

“Olgu tema taevased teed sama huvitavad kui olid tema maised rännakud. Puhka rahus, armas isa!” kirjutas Artur Talvik Facebookis.

Mati Talvik on kauaaegne eesti teleajakirjanik ning pikka aega töötanud Eesti Televisioonis. Eesti Rahvusringhäälingu juhi Erik Roose sõnul on Mati Talvik legend kogu Eesti rahva jaoks.

Tal on olnud terve plejaad põnevaid saateid ja saatesarju, mis sügavale rahva mällu jäljed on jätnud. Vaatevinkel, Aeg Luubis, Ajavaod, jne. Talvikul on terve plejaad õpilasi, kes on tema tööd jätkanud nii televisoonis kui teistel elualadel.

“Mul on au olla üks nendest,” ütleb Uute Uudiste peatoimetaja Urmas Espenberg. “Aastatel 1988-1990 õppisin ETV õppestuudios ajakirjandust ja minu juhendajaks praktlise poole pealt sai Mati Talvik ja seda eeskätt saates Vaatevinkel. Mati oli geniaalne telemees, särav publitsist, geniaalne saatejuht ja ajakirjanik, legend, keda sünnib harva.”

Uued Uudised avaldavad kaastunnet lahkunu omastele. Matist jäävad kestma tema teod ja tema õpilased. Edu taevastel rännakutel ja uues ehk veidi leebemas maailmas, kus elame meie.

 

Kommentaarid