Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Surve Kaja Kallasele on suur, kuid tõenäoliselt astub ta tagasi siis, kui saab käsu

-
25.08.2023
Nagu isa Siim varem, nii tütar Kaja nüüd.
© Internet

Meenutades seda, kuidas Reformierakonnaga ühte ALDE fraktsiooni kuuluv Keskerakond sai Jüri Ratase teise valitsuse aegu kõrgemalt käsu mitte “semmida” rahvuskonservatiividega, ei otsustata Kaja Kallase tagasiastumist samuti lihtsalt peakontoris.

EKRE poliitik Urmas Reitemann arvab: “Juba soovitavad ajalehed seltsimees Kallasel tagasi astuda. Vara veel. Ei ajalehed ega valijad ei ole teda pukki pannud ja nende soovid ei kuulu täitmisele. Kallas astub tagasi, kui selleks tuleb korraldus kas Vene või USA saatkonnast. Venelastelt ei maksa seda ilmselt oodata, sest taoline lühikese keti otsas lärmav, kuid manipuleeritav naiskloun on neile ilmselgelt kasulik. Seega tuleb loota, et amid oma sülekoerast üledoosi saavad.”

Üks kommentaator lisab: “Vôin kihla vedada, et ta ei astu tagasi. Nende narratiiv on, et Eesti kuulub neile ja miks nad siis peaksid. Inimesed, kes sepistasid Stroomi rannas kividega loopimise story, EKRE Prigožiniga koostöö, kolme EKRE ministri tagandamise naeruväärsetel pôhjustel, Ratase teise valitsuse kukutamise, jne jne, need ei ole tavalised inimesed, need on uskumatud avantüristid, kollaborandid, neid huvitab ainult vôim ja raha. Sellised niisama tagasi ei astu. Need on blatnoid.”

Eesti suuremad päevalehed leiavad oma reedestes juhtkirjades, et Kaja Kallase aeg peaministrina on läbi ja ta peaks tagasi astuma.

Näiteks Postimehe juhtkiri ütleb, et “Kahjuks pole Kaja Kallas kasutanud võimalusi anda ajakirjandusele häid seletusi. Vastupidi, oleme pressikonverentsil kuulnud loogilisi vastuolusid täis juttu. Lisaks on peaminister öelnud, et ei ole teinud midagi valesti ega saa aru, milles teda süüdistatakse, ning oleks väga tänulik, kui keegi selgitaks,” märkis leht.

Leht lisab, et lisaks tegevustele, mis on kas lõppenud või mitte lõppenud või lõppevad varsti, hämas Kaja Kallas pressikonverentsil Venemaaga äri teinud ettevõtete omandisuhtest rääkides ning ilmselgelt ärritunud peaminister keeldus pressikonverentsil vastamast küsimustele, mis puudutavad tema abikaasa äritegevust.

Uued Uudised