Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Surve kasvab: nüüd juba 69 protsendi inimeste arvates peaks Kaja Kallas tagasi astuma

-
15.09.2023
Kas lahkub või on sunnitud jääma?
© UU

69 protsendi vastajate arvates peaks peaminister Kaja Kallas tagasi astuma, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud värskest küsitlusest.

Seoses Kaja Kallase idavedude skandaaliga on Ühiskonnauuringute Instituut küsinud kolmel järjestikusel nädalal, kas peaminister peaks skandaali tõttu ametist tagasi astuma, ning küsitlused näitavad, et tagasiastumist toetavate inimeste hulk on pigem kasvutrendis.

Vastajatele esitati järgmine küsimus, kas nende arvates peaks Kaja Kallas peaministriametist tagasi astuma? 25 protsenti vastas „ei“ või „pigem ei“, 69 protsenti vastas „pigem jah“ või „jah“ ning kuuel protsendil puudus selles küsimuses seisukoht.

Kaks nädalat tagasi läbi viidud küsitluses arvas 66 protsenti ning nädal tagasi läbi viidud küsitluses 67 protsenti, et peaminister peaks ametist tagasi astuma.

Erakondliku eelistuse järgi peab Kaja Kallase tagasiastumist vajalikuks 98 protsenti Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetajatest, 93 protsenti Isamaa toetajatest, 92 protsenti Keskerakonna toetajatest ja 57 protsenti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) toetajatest. Eesti 200 toetajatest arvab 45 protsenti, et peaminister peaks tagasi ning 41 protsenti, et ei peaks. Reformierakonna toetajatest arvab 15 protsenti, et Kaja Kallas peaks tagasi astuma.

Lisaks küsiti, kes on vastaja arvates peamiselt süüdi peaminister Kaja Kallase idavedude skandaali puhkemises? Vastajatel oli võimalik valida üks vastus nelja võimaliku variandi seast. 44 protsenti vastajatest pidas peamiseks süüdlaseks Kaja Kallast, 25 protsenti Kaja Kallase abikaasat, 13 protsenti meediat ning seitse protsenti opositsiooni. 12 protsendil arvamus puudus.

Reformierakonna toetajad peavad kõige enam süüdlasteks Kaja Kallase abikaasat 32 protsendiga, meediat 27 protsendiga ja opositsiooni 21 protsendiga, kuid Kaja Kallast peab süüdlaseks vaid kuus protsenti. 83 protsenti EKRE, 56 protsenti Keskerakonna ja 62 protsendi Isamaa toetajatest peab enamus süüdlaseks Kaja Kallast. 51 protsenti otsiaaldemokraatide ja 31 protsenti Eesti 200 toetajate seas on kõige rohkem vastajaid, kes peavad süüdlaseks Kaja Kallase abikaasat.

Norstati küsitlus viidi läbi kolmapäeval veebikeskkonnas 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja selles osales kokku 1000 vastajat. (BNS)