Süstlavahetuspunkti uue asukoha vastu on kogunenud üle 1000 allkirja

Eesti,
- Updated
ALJONA KURBATOVA

Reaktsioonina eelmisel nädalal ootamatult avalikustatud uudisele MTÜ Convictus süstlavahetuspunkti planeeritud kolimisele Paldiski maantee 36A aadressile on kolme päeva jooksul juba 971 inimest allkirjastanud www.petitsioon.ee keskkonnas nõudmise peatada käesolev tegevus ning üle 100 inimese on oma allkirjad andnud paberil.

Pöördumisele allakirjutanud ei nõustu süstlavahetuspunkti rajamisega aadressile Paldiski maantee 36a ajutiselt ega püsivalt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Põhja-Tallinna linnaosavanem Raimond Kaljulaid on võtnud arvesse siiani Erika tänaval asunud süstlavahetuspunkti naabruses elavate inimeste kaebusi, kelle elu on narkomaanide tõttu muutunud talumatuks, kuid ei ole arvestanud, et süstlavahetuspunkti kolimine toob kaasa talumatu olukorra teiste inimeste jaoks teises kohas.

„Probleemi lahendamise asemel plaanitakse see lihtsalt ümber tõsta uude asukohta. See ei ole lahendus,“ selgitas uue planeeritava süstlavahetuspunkti vahetus naabruses elav ja üks petitsiooni algatajaid Lars-Erik Hion. „Oleks naiivne arvata, et süstlavahetuspunktis uue süstla saanud narkomaan kohe vaikselt lahkub, märksa kindlam on see, et ta jääb veel tundideks siia ringi liikuma ja uueks doosiks vahendeid hankima. Samuti kolivad siia narkodiilerid,“ lisas piirkonnas elav Hedy Kohv. 

“Süstlavahetuspunkti taha jäävad väikeste hoovidega miljööväärtuslikud majad, lasteasutused ja turiste ligi tõmbav Telliskivi tänav oma loomelinnakuga. Miks võitleb linnaosavanem Erika tänava elanike huvide eest, samal ajal varjates ja jättes arvestamata Pelgulinna elanike turvalisuse?  Või on tegemist ärihuvide ja võimaliku korruptsiooniga?” küsivad petitsiooni algatajad.

Teisipäeval kell 17 on Pelgulinna kogukonnal võimalik Põhja-Tallinna halduskogu avalikul istungil oma seisukohti esitada.

BNS

FOTO: PM/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused