Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Suurbitannia liigub Brexiti elluviimisega õiges suunas

05.09.2016
Brexiti toetusplakat.
© UU

Hiljuti avaldatud küsitluse tulemuste kohaselt usub kaks kolmandikku vastanutest, et Suurbritannia liigub Brexiti kiire elluviimisega õiges suunas ja et järgmisel aastal läheb Suurbritannia majandusel hästi.

Küsitluse kohaselt arvab 59% vastanutest, et Suurbritannia liigub õiges suunas ka üleüldiselt, kusjuures niimoodi vastanutest 30% hääletas 23. juuni referendumil Suurbritannia Euroopa Liitu jäämise poolt.

Ärimehe ja Briti konservatiivide endise laekuri lord Ashcrofti tellitud küsitlus näitas, et 8000-st vastanust suurem osa on Suurbritannia tuleviku suhtes positiivselt meelestatud, seda ka hoolimata spekulatsioonidest, et EList lahkumine võib saareriigi majandust negatiivselt mõjutada.

Theresa May’d peaministrina toetab 67% vastanutest. Küsitluse kokkuvõttes on öeldud, et mõned vastajad tundsid May peaministriks saades lausa kergendust.

Augusti teises dekaadis läbi viidud küsitluse tulemuste kohaselt leiab 64%, et saareriigi jaoks on praegu kõige olulisem küsimus läbirääkimised Suurbritannia lahkumise üle EList. Teisel kohal on majanduse stabiilsena hoidmine. 52% nimetas olulise küsimusena ka migratsiooni kontrolli all hoidmist ja Euroopa ühtsel turul püsimist lahkumisläbirääkimiste ajal.

81% vastanutest leiab, et maksete jätkamine ELi eelarvesse on vastuolus Brexiti põhimõtetega ja 79% leiab, et Brexiti põhimõtetele ei vasta ka võõrtööjõu mitte piiramine.

Siiski arvas 77%, et praegu Suurbritannias elavad ja töötavad ELi kodanikud peaksid saama Suurbritanniasse edasi jääda. Peaminister Theresa May ütles eile, et on sellise otsuse suhtes lootusrikas.

Allikas:  The Telegraph (tõlkinud Triin Van Doorslaer)