Suurvenelasest äärmussots nõuab Tallinna linnapealt aru koostöö kohta “paremäärmuslastega”

Eesti,
- Updated
©UU
Vasakharitlased hoiavad tavaliselt sotsialistide lähedusse. Pilt on illustratiivne.

SDE venekeelsete ühenduse juht Kirill Klaus nõuab linnapealt Mihhail Kõlvartilt selgitusi Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga tehtava koostöö osas Tallinnas, kasutades seejuures sõnu “paremäärmuslastest populistid”.

“Seda, et Keskerakond teeb EKRE-ga võimuliidu moodustamise järgselt paremäärmuslike populistidega koostööd ka Tallinnas, on pikalt spekuleeritud,” sõnas Klaus. “Linnapea Mihhail Kõlvart peab tallinlastele ausalt rääkima, milles seisneb koostöö EKRE-ga Tallinnas, milliseid kokkuleppeid on sõlmitud ja mida EKRE-le on Kõlvarti toetamise eest vastu lubatud.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uued Uudised leiavad siinkohal, et Kirill Klausi kohta võib sellest lähtuvalt täie õigusega kasutada sõnaühendit “suurvene šovinistist vasakäärmuslane”, nagu ka kogu erakonna kohta “vasakäärmuslased.”

Sotside kauaaegne liider Jevgeni Ossinovski ütles, et “etniline rahvusriik ei ole utoopia, vaid ohtlik ja ebainimlik düstoopia.”

Kui arvestada Põhiseaduse preambuli sõnu “…mis peab tagama eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade”, siis on Ossinovski arvamus põhiseadusvaenulik ja äärmuslik ning kuna erakond pole endise liidri sõnu ümber lükanud, on SDE näol tegu riigivaenulike äärmuslastega.

Seega peaks lause uudises kõlama: “Vasakäärmusliku SDE Kremli-meelsete ühenduse juht Kirill Klaus nõuab linnapealt Mihhail Kõlvartilt selgitusi Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga tehtava koostöö osas Tallinnas…”

Kui arvestada, et sotsid on nõudnud võimaliku koostöö kohta EKRE-ga Tallinnas aru nii Keskerakonnalt ja Mihhail Kõlvartilt kui ka Reformierakonnalt ja Kristen Michalilt, siis tundub, et Eesti poliitikasse on tulnud uus suund, kus üks erakond on võtnud endale õiguse kõigilt teistelt erakondadelt ähvardaval toonil selgitusi nõuda.

Seejuures on SDE lihtsalt opositsioonis istuv erakond, kellele ei pea ei RE ega koalitsioon aru andma, kui sotse just reformaritega mingid kokkulepped ei seo.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused