Suvine küsitlus: Eestis usaldatakse valitsust enam kui Lätis ja Leedus

Eesti,
EKRE, Isamaa ja Keskerakonna valitsus

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut avaldas teisipäeval oma suvise küsitluse andmed, millest selgub, et Eestis usaldatakse valitsust enam kui Lätis ja Leedus.

Kuigi 2020. aasta põhiteema on olnud konkurentsitult koroonaviirus, siis jääb Eesti siseselt lõppevat aastat meenutama ka pingestunud poliitiline õhkkond. Aasta jooksul on olnud mitu valitsuskriisi, opositsiooni umbusaldushääletused valitsuse liikmete vastu ning terav vastuseis koalitsiooni ja opositsiooni vahel abielureferendumi teemal. Selle taustal tasub Ühiskonnauuringute Instituudi hinnangul pöörata tähelepanu sellele, et enamus Eesti valijaskonnast usaldab valitsust ja parlamenti ning Läti ja Leeduga võrreldes on olukord selgelt parem.

Inimestelt küsiti erinevate institutsioonide kohta neljapalli skaalal, mil määral nad neid usaldavad. Valitsust usaldab Soomes 69 protsenti, Eestis 53 protsenti, Lätis 30 protsenti ja Leedus 41 protsenti vastajatest. Parlamenti usaldab Soomes 70 protsenti inimestest, Eestis 51 protsenti, Lätis 28 protsenti ning Leedus 24 protsenti vastajatest. Seega nii täidesaatva kui seadusandliku võimu institutsioonide puhul on usaldus kõige kõrgem Soomes, Eestis usaldab vastavaid institutsioone natuke üle poole vastajatest, kuid Lätis ja Leedus enamus vastajaid parlamenti ja valitsust ei usalda.

Uuringufirma Norstat teostas küsitlused Soomes, Eestis, Lätis ja Leedus juunist augustini veebikeskkonnas ning igas riigis vastas nendele 1000 18-aastast ja vanemat kodanikku. Enam kui 100 küsimusest koosnev uuring käsitles muude teemade seas ka usaldust erinevate institutsioonide vastu. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused