Šveits korraldas järjekordse referendumi – Eestis aga aetakse otsedemokraatiale põikpäiselt sõrgu vastu

Eesti,
- Updated
Šveits pidas maha referendumi, mis sisaldas kõike, mida Eestis vastustatakse. Plakat Genfis.

Eestis nõuavad liberaalid ja vasakpoolsed abielureferendumi ärajätmist, viidates ühiskonna lõhestamisele, koroonale ja veel paljudele teguritele – üks vanemaid demokraatiaid ehk Šveits ei leia rahvahääletuste korraldamises küll mingeid probleeme.

Šveitslased lükkasid pühapäevasel rahvahääletusel tagasi maailma kõige rangemad vastutustundliku ettevõtluse reeglid, mis oleks allutanud Šveitsis asuvate peakorteritega rahvusvahelised ettevõtted rangetele ärireeglitele kogu maailmas.

Ettepanekuga sooviti viia sisse parandus Šveitsi põhiseadusesse, mis sunniks taolisi ettevõtteid jälgima, et nende tarnijad peavad kinni rangetest inimõigus- ja keskkonnakaitse standarditest.

Initsiatiiv tuli Šveitsi otsedemokraatia raames 130 vabaühenduselt ning seda toetasid ka ametühingud ja kirikute kogudused. Kuid sõltumatute küsitluste tulemused näitasid, et suurem osa Šveitsi kantonitest polnud ettepanekuga nõus.

Sellele olid vastu ka Šveitsi valitsus ja parlament, mis hoiatas, et kuigi kavatsus on hea, läks põhiseaduse paranduse ettepanek “liiga kaugele”. /…/ Tagasilükatud ettepaneku toetajad kleepisid Šveitsi linnad täis plakateid, millel kujutati Šveitsi ettevõtete tekitatud keskkonnakahju ja inimkannatusi.

Nagu näha, oli Šveitsi referendumil kõike, mida meil referendumi vastu ära kasutatakse – ühiskonna lõhenemist, propagandakampaaniaid pandeemia tingimustes, soovi muuta Põhiseadust ja palju muud, mille pärast Eestis seda lubada ei taheta.

Ometigi pidas Šveits referendumi ära ja nüüd on ühiskond ühes küsimuses selgusele jõudnud. Ka Eestis on vaja täpselt seda sama teha.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused