Taani kogemus: kriminaalsed sisserändajad on riigile tohutu probleem

Rubriik Eesti On
©Reuters/Scanpix
Migrandid Kopenhaageni raudteejaamas.

Taanis võeti hiljuti vastu seadus, millega lihtsustati illegaalsete immigrantide väljasaatmist riigist.

Taani justiitsministri Søren Pape Poulseni  (Konservatiivne Rahvapartei) sõnul on kriminaalsed migrandid riigi jaoks suureks probleemiks. Erinevalt paljudest teistes Lääne-Euroopa riikidest on aga Taani poliitikud otsustanud seda probleemi mitte ilustada ja varjata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Taani ajaleht B.T. vahendab, et hiljuti avaldatud andmete kohaselt on kõige kriminaalsemaks grupiks Somaaliast pärit immigrandid. 2014-2018 aasta jooksul mõisteti süüdi 916 somaallast, mida on 3,6 korda rohkem kui samas vanuses ja sissetulekuga Taani päritolu meeste puhul. Somaallastele järgnevad iraaklased ja türklased.

„Andmed näitavad selgelt, et kriminaalsed immigrandid on toonud kaasa suure probleemi, mida meie ühiskonnas olema ei peaks,“ ütles justiitsminister Taani valitsuse migratsioonipoliitikat selgitades.

Parlamendiliige Peter Kofod parempoolsest Taani Rahvaparteist kommenteeris statistikat järgmiselt: „Tegemist on päris karmide numbritega ja need kinnitavad seda, millele Taani Rahvapartei on juhtinud tähelepanu juba aastaid – Taani seisab silmitsi tõsise väljakutsega, mille on kaasa toonud immigratsioon mitmetest Aafrika ja Lähis-Ida riikidest. Asi on traagiline ja me peame sellega tegelema. Me peame saatma need inimesed tagasi nende kodumaale ja me ei tohi võtta vastu uusi. Olgu see meile õppetunniks pärast liiga paljusid aastaid, mil Taani ja teised Lääne-Euroopa riigid on võtnud vastu liiga palju immigrante teatud piirkondadest.“

2018. aastal pöördus Taani migratsiooniminister Inger Støjberg immigrantide, eriti somaallaste, poole, kutsudes neid üles naasma oma kodumaale: „Kui te ei vaja enam meie kaitset ja teie elu ning tervis ei ole kodumaal, pean eriti silmas Somaaliat, enam ohus, siis peate te, loomulikult, naasma oma koju ja ehitama üles seda riiki, kust te olete tulnud.“

„Probleem on aga selles, et on riike, kuhu me ei saa inimesi deporteerida. Nende hulgas ka näiteks Somaalia ja Süüria,“ rääkis Lotte Rod, Taani Sotsiaalliberaalsest parteist, ehkki ka liberaalid nõustuvad põhimõtteliselt kriminaalide väljasaatmisega.

Taani statistikaameti andmetel on 2019. aasta seisuga ligi 13% Taani kogu rahvastikust (5,8 miljonist 800 000) immigrandid ja nende järeltulijad. Neist 800 000-st on mitte-lääne päritolu 500 000.

Allikas: B.T., Voice of Europe

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused