Taassünnipäeval: Eesti vajab täna taas suveräänsuse põhimõtete ülekordamist  

Eesti,
- Updated
©UU
Eesti vajab jällegi taassündi.

Täna täitub 31 aastat Eesti NSV suveräänsusdeklaratsiooni vastuvõtmisest, milles sisalduvad seisukohad pole tänagi aktuaalsust minetanud ja võitlused vajavad uuel rindel ülevõitlemist.

Deklaratsioon Eesti NSV suveräänsusest on 16. novembril 1988 Eesti NSV Ülemnõukogu otsusega vastu võetud dokument, millega Eesti NSV Ülemnõukogu deklareeris oma seaduste ülimuslikkust Eesti NSV territooriumil.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ühtlasi võttis Ülemnõukogu vastu sellekohase põhiseaduse muudatuse Eesti NSV õigusaktide ülimuslikkusest NSV Liidu seaduste suhtes.

Deklaratsiooni kohaselt kuulub Eesti NSV-le tema kõrgeimate võimu-, valitsemis- ja kohtuorganite näol kõrgeim võim oma territooriumil, Eesti NSV suveräänsus on terviklik ja jagamatu.

Muudatused ja täiendused NSV Liidu konstitutsioonis jõustuvad edaspidi Eesti NSV territooriumil nende heakskiitmisel Eesti NSV Ülemnõukogu poolt ning vastavate muudatuste ja täienduste tegemisel Eesti NSV konstitutsioonis.

Eesti suveräänsus kipub taas kaduma, Euroopa Liidu seadused hakkavad Eesti omadest ülimuslikumaks muutuma, meie suveräänsus on Brüsseliga jagatavaks saanud ja EL-i seaduste-nõuete jõustumine ei vaja sageli enam meie nõusolekut. Me oleme tagasi 1988. aastas, olles NSV-st saamas Euroopa liiduvabariigiks.

Paljud ütlevad, et me olevat ise osa suveräänsusest EL-ile delegeerinud, aga see ei muuda midagi – kui meie suveräänsus on kasvõi vabatahtlikult teistele antud, on otsustajad ehk peremehed ikkagi nemad, mitte meie.

Eesti vajab täna taassündi ja suveräänsuse põhimõtete ülekordamist, sest uus NLiit on kohal ja iseolemist kärpimas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused