Taavi Rõivas püüdis oma ohvrit vaikima sundida

Eesti,
- Updated
Taavi Rõivas
©UU
Taavi Rõivas

Taavi Rõivas püüdis Malaisias, Kulala Lumpuris toimunud orgiat mitu päeva varjata, püüdes ühtlasi mõjutada ka juhtunu ohvrit. Eesti Päevaleht annab toimunust ülevaate kronoloogiliselt.

Teisipäev, 10. oktoober

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Väide, et Taavi Rõivasel polnud võimalik midagi ümber lükata, on vale – Rõivasel oli see võimalus 10. oktoobrist. Ajakirjanik helistas Rõivasele teisipäeval kell 13.46 ja teatas, et soovib rääkida sellest, mis juhtus Malaisias. Kõne oli lühike. Rõivas vastas, et on õppusel, ja palus küsimused saata kirjalikult. 14.07 läks teele e-kiri, milles oli kirjas, et EPL-ile teadaolevalt lähenes Rõivas kolmele naisele, ja sellele järgnes üksikasjalik kirjeldus, mille mitteavaldamisest peab EPL siinkohal ahistamisohvri soovil kinni. Sama kirja edastas ajakirjanik hiljem ka Rõivase nõunikule Ave Tamperele. Vastust palus ajakirjanik hiljemalt kell 17.00 – ajavaruga, sest hilinemine paistis ilmne.

Kella 17 paiku helistas Rõivas ajakirjanikule tagasi. Ta palus, et vestlus oleks off-the-record. Ühtlasi Rõivas kinnitas, et saadab oma vastuse peagi – palub veidi lisaaega. Peale selle ütles ta, et tema sõnu kinnitavad ja saadavad oma versiooni toimunust mitu inimest, kes viibisid samal õhtul Malaisias baaris.

Vahepeal selgus, et keegi Eestist olevat Katrini ülemusega kontakti võtnud ja andnud mõista, et Eesti Päevalehe lugu ei tohi ilmuda. Peagi tuli ülemuselt ka teade, et Rõivas tahab vabandust paluda, ja Rõivase telefoninumber.

18.41 saatis Rõivase nõunik Ave Tampere EPL-ile kirja, milles oli kolm nime, kes olevat valmis õhtut kommenteerima ja kinnitama, et midagi ei toimunud. Neist ühe nime taga oli kirjas, et kommentaari saab ainult off-the-record. Ühtegi sellesisulist kommentaari EPL-ile aga kelleltki omal algatusel ei laekunud. Selleks ajaks oli toimetuses selge, et lugu sel päeval välja ei lähe, ent Rõivas ei teadnud seda veel.

19.20 helistas ajakirjanik Rõivasele, et küsida, kus on tema kommentaar. Rõivas vastas, et talle teadaolevalt on allikas oma jutu tagasi võtnud. Kui ajakirjanik uuris, kas see tähendab, et allikas tunnistas loo valeks, väitis Rõivas, et ei tea seda. Palus ajakirjanikul lihtsalt allikaga ühendust võtta. Hiljem Rõivas ajakirjaniku kõnedele enam ei vastanud.

20.22 saatis Rõivas SMS-i: “Kuna minuni jõudis info, et Teie allikas on oma öeldu tagasi võtnud, siis on mul võimatu kommentaari anda.”

Ajakirjanik vastas: “Kust teieni see info jõudis ja mida tähendab tagasi võtnud? Minul seda infot pole.” See vastas tõele. Ajakirjanik teadis, et Katrin on rääkinud, et Rõivase puhtsüdamlikust vabandusest tema jaoks piisaks, ent selleks ajaks ei olnud nende vahel olnud ühtegi jutuajamist. Rõivas jättis mulje, et on kindel: lugu ei ilmu. Tõepoolest, EPL ei tahtnud seda tema kommentaarita avaldada.

21.30 saatis Katrin Rõivasele SMS-i: “Tere, tahtsid minuga rääkida?”

Hiljem lepiti SMS-i teel kokku, et Rõivas helistab Katrinile hommikul.

Kolmapäev, 11. oktoober

Kolmapäeva hommikul kutsus EPL Katrini kella kaheteistkümneks toimetusse. Mõni minut pärast seda helistas talle Rõivas ja nad rääkisid pea tund aega. See, et vestlus toimus sel ajal ja toimetuses, ei olnud osa kellegi plaanist, vaid kokkulangevus. Ajakirjanik viibis selle jutuajamise kõrval. Rõivas ei tunnistanud midagi, ent ei nimetanud Katrinit ka valetajaks.

Mõni aeg hiljem helistas Rõivas uuesti ja pakkus kohtumist 15.15 kuskil vanalinna läheduses. Niipea kui selgus kohtumispaik – restoran Pull –, saatis EPL sinna oma fotograafi, kes teatas täpselt kell 15 Rõivase saabumisest. Katrin jõudis kohale veidi hiljem.

Neljapäev, 12. oktoober

Loost sai väljaannete esiuudis, ent esialgu jäi kõik ebaselgeks. EPL jõudis järeldusele, et nii ei saa asja jätta. Kui Taavi Rõivase positsiooniga isiku puhul on tõsist alust uskuda, et ta on kedagi väärkohelnud, ei saa see jääda varjatuks. Seda enam, et juba oli alanud puhtaks pesemine: anonüümseks jääda sooviv delegatsiooniliige kinnitas, et midagi ei juhtunud ja tegu oli „tavalise Eesti peoga”. Tõepoolest, sellised agressiivsed lähenemised, mida kirjeldas meile Katrin, on väga sagedased ja kannatajad julgevad väga harva neid avalikkuse ette tuua. Seda vähem saab lubada neil varjatuks jääda, kui kannataja on juba otsustanud rääkida.

Delfi avaldas galerii fotodest, kuidas Taavi Rõivas, kes pidanuks olema reservkogunemisel, käis restoranis Pull. Piltide kõrval loos ei öeldud otsesõnu, et EPL-is ilmunud ahistamisloo põhiepisood seostub temaga, ent kaht lugu kõrvutades oli see ilmne. EPL-i lugu rääkis, et Katrin kohtus kaks tundi oma ahistajaga. Delfisse üles pandud tekst kinnitas, et Taavi Rõivas kohtus naisega, kes langes Malaisias ahistamise ohviks.

Kirjalikku kommentaari, milles Taavi Rõivas ütleks, et tegemist on vale ja laimuga, ei ole seniajani tulnud. Ta saatis ajalehtede toimetustele ainult veel ühe vabanduse.

Õhtul sai Taavi Rõivas võimaluse rääkida ka telekaamerate ees. Rõivas võttis korduvalt omaks ainult selle osa süüdistusest, mis puudutab kõigi silme all toimunud süütut tegevust – tantsimist, mille ajal oli Rõivas Katrini sõnul talle ebamugavalt lähedal. Tantsuplatsist eemal toimunud käperdamist ei ole Rõivas tunnistanud, ent pole ka öelnud, et Katrin valetab.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused