Taavi Rõivas tunnistab, et pole poliitikas mitte “rahva teener”, vaid “tippude vallutaja” olnud

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Taavi Rõivase tegelikku väärtu(setu)st näitab see, et pärast tema valitsuse langemist pole mees millegi asjalikuga silma paistnud.

Intervjuus ERR-ile ütleb poliitikas lahkuv Taavi Rõivas, et “Minu poliitilised tipud on juba saavutatud ja mul on põhjust sellega rahul olla” – järelikult oli tema eesmärgiks poliitkarjäär, mitte riigi ja rahva teenimine. Karjerism ja võim lihapottide juures olemise nimel iseloomustavad kogu poliitoravate pesakonda.

Kui inimesel on silme ees poliitilised tipud, siis võimupüramiidi allosas tunglevat rahvast ta märgata ei suuda, ega hooligi sellest. Intervjuu aga näitab lisaks, et Taavi Rõivas, kellele on enesekesksust ja enesekriitilise meele puudumist varemgi ette heidetud, pole oma karjäärist midagi õppinud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seda tõendavad laused intervjuust: “Reformierakond on kindlasti õigel teel”, “Reformierakonna järgi on vajadus väga olemas. Ja Reformierakonna juhtimise järgi on vajadus väga olemas,” ja “Me oleme erakonnakaaslastega, koalitsioonipartneritega väga erinevates valitsuse koosseisudes väga palju pingutanud selle nimel, et Eestil läheks hästi.”

Kuigi Reformierakond ja Rõivase enda valitsus kukutati stagneerumise tõttu võimult, erakonda saadab pidev skandaalide laine (sealhulgas Jürgen Ligi rahandusministriks olek rahapesu ajal) ja viimaste valimistel jäid poliitoravad omaenda ülbuse tõttu valitsusest välja, ei leia Rõivase intervjuust ainsatki erakonna- ega enesekriitilist arvamust.

Veelgi enam, “Rõivas nentis, et teatud kibestumus on tal siiani Jevgeni Ossinovski (SDE) ja Margus Tsahkna (Isamaa) vastu, kes tema peaministriks olemise ajal sõlmisid selja taga kokkuleppe Keskerakonnaga, et Reformierakonda võimult kukutada,” nagu kirjutab ERR.

Seega on Taavi Rõivase jaoks süüdi kõik teised, mitte ainult “eksimatu” oravapartei, kellega teised poliitilised jõud enam eriti läbi käia ei taha.

Kuigi Ligi väidab, nagu kaotaks Eesti Rõivase lahkumisega palju, kaotab riik ainult ühe enesekeskse karjeristi, kes ei oska praeguseski Riigikogu koosseisus muud teha, kui valitsuse tööd takistada.

Opositsiooni kukkunud Reformierakonnas tunduvad karjäärivõimalused üha nigelamaks muutuvat ja Rõivas otsustas lihtsalt teise toiduahelasse kolida.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused