Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tagasi astuv keskkonnaminister Tõnis Mölder suundub tööle sooja kohta

17.11.2021
Tõnis Mölder
© Uued Uudised

Keskkonnaminister Tõnis Mölder teatab kolmapäeval tagasiastumisest – Postimehele teadaolevalt maandub Mölder Nairobis ÜRO keskkonnaassamblee Eesti esindajana ja selle asepresidendina.

Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid Postimehele Möldri tagasiastumist ei kinnitanud. Ta ütles vaid, et kolmapäeval kogunevad fraktsioon ja erakonna juhatus ühisele arutelule, kus Keskerakonna esimees Jüri Ratas teeb poliitilise avalduse. Ajakirjanikele avaldatakse info alles seejärel. Rohkem ei olnud nõus avaldama Jüri Ratas ise ega Keskerakonna peasekretär Andre Hanimägi.

Postimehele teadaolevalt ütles valitsusjuht, Reformierakonna esimees Kaja Kallas parteikaaslastele, et Mölder lahkub isiklikel põhjustel.

Reformierakonna riigikogu fraktsiooni juht Mart Võrklaev ütles Postimehele, et tema kuulis uudisest ERR-i vahendusel ega oska seetõttu teemat kommenteerida. Uudis tuli täieliku šokina ka keskkonnaministeeriumi ametnikele.

Postimehele teadaolevalt läheb Mölder Nairobisse ÜRO keskkonnaassamblee Eesti esindajaks ja selle asepresidendiks. Siiani oli selles ametis Ado Lõhmus.

Nii mitmedki reformi- kui ka keskerakondlased on spekuleerinud, et Ratas võiks viimaks, valitsuspartneri survel, valitsuskabinetti minna. Tänavuse aasta algul peale peaministriametist taandumist ning veel enne riigikogu esimehe rolli asumist oli Ratas tööl just riigikogu keskkonnakomisjonis. Siiski on see võimalus Postimehe andmetel minimaalne ning Ratas jääb spiikriametisse.

Mölder on Keskerakonna liige alates 2008. aastast, mullu oktoobris valiti ta erakonna volikogu esimeheks. Alates tänavu jaanuarist on Mölder keskkonnaminister.

Aastatel 2013-2017 oli Mölder Tallinna Pirita linnaosa vanem, 2017-2019 Tallinna abilinnapea. Eelmise valitsuse ajal oli ta riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees. Teisipäeva hommikul kirjutas Postimees, et Mölder oli üks 13-st Tallinna volikogu liikmest, kes valimistel 516 häälega välja teenitud mandaadist loobus.

Mölder on lühikese aja jooksul juba teine ametist lahkuv keskerakondlasest minister. 2. novembril teatas oma tagasiastumisest kultuuriminister Anneli Ott, kes tõi põhjenduseks erimeelsused koalitsioonipartneriga. Spekuleeritud on ka terviseja tööminister Tanel Kiige ning välisminister Eva-Maria Liimetsa võimaliku lahkumisega. (BNS)