Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tallinn Music Weeki korraldajal Helen Sildnal on taas rahasegadused, festivaliga on olnud seotud ka Johanna-Maria Lehtme

16.03.2023
Raha, raha, raha, laulis ka menubänd ABBA. Tallinn Music Week tundub paraja korruptsioonipaigana.
© UU

Alles rabas ühiskonda Eesti 200 ridades Riigikogusse pääsenud “Slava Ukraini” juhi Johanna-Maria Lehtme järjekordne rahaskandaal ning nüüd on kuulda Tallinn Music Weeki peakorraldaja Helen Sildna uutest segadustest, mis tekitab küsimuse: kas vasakliberaalse ühiskonna poolt pärjatud tegelased saavad staatuse, mis võimaldab neil ennast karistamatuna tunda?

Helen Sildna on tuntud lausa äärmusesse kalduva “sallivuslusaktivistina”, kelle sõnavõtud alles hiljuti sotsiaalmeedias tormi tekitasid. Samas on ta saanud igasuguseid kõrgeid preemiaid, olnud aasta kodanik, talle on omistatud Valgetähe IV klassi teenetemärk ja Tallinna teenetemärk.

Ja ometigi kaasnevad temaga pidevad rahaskandaalid.

ERR kirjutab: “Kultuuriministeeriumil ei õnnestunud Tallinn Music Weeki ja Station Narvat korraldava Helen Sildna ettevõtte Shiftworks avaliku raha kasutamist auditeerida, sest Sildna ei soovinud audiitoritega koostööd teha. Läbikukkunud auditi järel leppisid ministeerium ja Sildna kokku, et ettevõttelt avalikku raha ära ei võeta ja ministeerium annab Sildnale aega raamatupidamise korda seadmiseks. /…/ …viitab olukord sellele, et  Sildna ettevõtte raamatupidamine ei ole korras. /…/ Riigikontroll leiab, et informatsiooni saamiseni tuleks väljamaksed peatada. /…/ Ministeerium soovib ka mineviku kohta infot saada.

Helen Sildna ja tema ettevõtte rahaasjades on ka varem segadusi olnud. Näiteks 2018. aastal jättis talle kuuluv Shiftworks, varasema nimega Musiccase, pikalt koostööpartneritele arved tasumata. Toona põhjendas Sildna oma tegevust Tallinn Music Weeki kiire kasvu ja keeruka rahastusmudeliga.”

Siit aga jõuab veelgi huvitavamate seosteni: Postimehe aasta inimene, aasta eurooplane ja aasta kodanik Johanna-Maria Lehtme on Vikipeedia andmetel samuti Tallinn Music Weeki üks korraldajatest.

Töökohad

MTÜ Pimedate Ööde Filmifestivali kultuuri- ja filmifestivalide korraldaja (kuni märtsini 2022)[4]
Odessa filmifestivali üks korraldajatest
Tallinn Music Weeki üks korraldajatest
Konsultatsioonifirma Miltton nõustaja
Reisifirma Vespal esindaja Eestis
Moefirma Pohjanheimo müügi- ja turundusjuht
Eesti Koostöö Kogu projektijuht[5]

“Sallivusleeril” on kuidagi liiga palju tegemist rahaskandaalidega…

Uued Uudised