Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tallinn on Eesti pealinn, aga mitte putinlaste stolitsa

16.10.2022
Tallinn, mu Tallinn… Gerli Tali foto

Keskerakonna Tallinna propagandaleht Stolitsa jätkab munitsipaalasjade valgustamise asemel ideoloogilist võitlust, mille maksavad kätte ka kõigi teiste erakondade maksumaksjad. Eriti vastumeelne on eesti pealinna peremeeste jaoks igasugune eesti keele toetamine ja kaitsmine, viimasel haridus- ja kultuurikomisjoni istungil oli tagasi lükatud ka ettepanek kohustada linnavalitsust eemaldama linnaruumist kõik ebaseaduslikud punamonumendid.

Praegusel ja tulevasel Riigikogu koosseisul tuleks mitte ainult tühistada võõrkodanikele alusetult kingitud hääleõigus kohalikel valimistel, vaid ka korraldada uued erakorralised valimised, kuna eesti keel ja eestlus hävitatakse praegu juba munitsipaaltasemel ja rekordilise tempoga.

Kui vaadata Stolitsa portaali esikülge, siis seal on praegu esikohal kooliõpetajate trahvimise teema umbkeelsuse eest. Kui vaadata ainult esiletõstetud arvamusavaldusi, siis võib märgata, et rubriigis „Päevateema“ on ainus õpetajate sellise distsiplineerimise pooldaja meie haridusminister Tõnis Lukas, kõik teised on aga vastu (vt. kuvatõmmist). Siin ainult pealkirjad: Eesti Instituudi projektimanager ja kultuuriprogrammi koordinaator Valeria Mihhailova: „Õpetajate rahakottide tühjendamine ei lahenda probleemi; eesti keele õpetaja Irina Kurg: „Ei tohi nõuda teistelt rohkem, kui ise nendele annad“; õpetaja ja spetsialist haridusküsimuste alal Aleksei Jašin: „Valitsusel tasub ulatada abikäsi õpetajatele“; pedagoog Irina Vanjugina: „Trahvida õpetajaid – see on liig“; Tallinna aselinnapea, keskerakondlane Vadim Belobrovtsev: „Trahvidega ähvardamine ei ole efektiivne“; koolidirektor ja linnavolikogu kultuuri- ja hariduskomisjoni esimees, keskerakondlane Deniss Presnetsov: „Trahvid sunnivad õpetajaid lahkuma koolidest“.

Nendest arvajatest on eriti räige Irina Kurg, kes nimetab varganägudest valitsuse nõudmisi hüsteerilisteks, eesmärke (et õpetajad õppiksid eesti keele selgeks) kuu taevast äratoomise katseks ja väidab, et trahvide eest saab ennast kaitsta kõigi inimõiguslaste organisatsioonide abil.

Eesti keele ehk riigikeele mitteoskamine ei ole inimõigus. Igasugused asjasse puutuvate inimeste arvamused on normaalne nähtus, aga politiseeritud estofoobse munitsipaallehe selline tulevärk „ühte väravasse“ küll mitte.

Nii Stolitsa kui ka pealinna korrumpeerunud keskerakondliku võimu probleemi ei saa lahendada enne, kui see Venemaa kodanike häältel püsiv jõuk laiali saadetakse ja võimu valivad inimesed, kes peavad Eestit oma koduks, aga mitte oma agressiivse ajaloolise kodumaa vaenlaseks.

Ivan Makarov