Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tallinn sulgeb ravikindlustamata inimesi teenindanud Magasini üksuse

18.08.2016
Umbkeelsete arstide toomist Eestisse võib lausa kuriteoks pidada.
© Toomas Huik, Postimees

Tallinn on otsustanud sulgeda Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) ravikindlustamata isikutele mõeldud Magasini tänava üksuse, mille teenused viiakse üle Koplisse ja Maardusse.

Alates 1. septembrist 2016 osutatakse ravikindlustamata isikutele ambulatoorset abi AS Lääne-Tallinna Keskhaigla Kopli polikliinikus aadressil Sõle 63 ja statsionaarset järelravi osutatakse edaspidi Kallavere Haiglas aadressil Maardu, Haigla 2, teatas ITK kommunikatsioonispetsialist Marthi Lepik neljapäeval BNS-ile.

Magasini tänaval asunud üksuse sulgemise tingisid Päästeameti ettekirjutused, märkis Lepik.

Sulgemine ja ümberkorraldus ei olnud ITK otsus ega valik, sest ravikindlustamata isikute vastuvõttu korraldab Tallinna linn, lisas haigla esindaja.

Ida-Tallinna Keskhaigla hooldusravikliiniku ravikindlustamatute osakonnas osutatakse raviteenust Tallinna elanikele, kes ei oma riiklikku ravikindlustust. Peamiselt saabuvad sinna haiglaravile patsiendid aktiivravijärgselt teistest Tallinna haiglatest, öeldakse ITK kodulehel.

Ravikindlustamatute osakonnas teevad vastuvõtte üldarst ja kirurg. Nõu annab kabineti assistent, kes teeb koostööd sotsiaalhoolekande asutustega, Tallinna linna varjupaikade ja linnaosade sotsiaalosakondadega. Osakonnas töötab kaks raviarsti, viis õde ning üks osakonna õendusjuht, kabineti assistent, 11 hooldajat ja vajadusel on statsionaaris viibivatele patsientidele tagatud sotsiaaltöötaja nõustamine.

BNS

FOTO: PM/Scanpix